Tipy | Správce souborů | Total Commander

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

  • Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů
  • Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte
  • Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program
Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Téma aplikací pro správu souborů rozdělilo nejen naši redakci, ale i čtenáře. Jedni nedají dopustit na Průzkumníka, druzí používají dvopanelové aplikace, které ideově  vychází z historických programů Norton Commander, Volkov Commander či M602. Legendou oboru je Total Commander (původně Windows Commander) švýcarského programátora Christiana Ghislera.

TC v průběhu více než 27leté existence funkčně nabobtnal a dnes nabízí možnosti, o kterých uživatelé často ani netuší. Připravili jsme přehled tipů a triků, které se mohou hodit...

Oblíbené složky

Pokud Total Commander používáte jako výchozího správce, pak velmi pravděpodobně některé složky otevíráte častěji než jiné. Ty nejčastější si můžete přidat mezi oblíbené – v takovém případě do nich budete moci přejít odkudkoli po stisku klávesové zkratky Ctrl+D a následným výběrem ze seznamu.

Klepněte pro větší obrázek 
Oblíbené složky

Aktuální složku lze do seznamu oblíbených přidat tak, že nejprve stisknete Ctrl+D a následně klávesu plus. Položku si pak můžete libovolně pojmenovat. Přes volbu Ctrl+D-Nastavení se dostanete k seznamu všech oblíbených položek, kde je můžete editovat, přidávat, nebo mazat.

Diskuze (122) Další článek: Už i Čína má své robopsy. Ten nejnovější se jmenuje Go 1 a umí cupitat vedle páníčka

Témata článku: Microsoft Office, Tipy, Správce souborů, Soubor, PDF, Total Commander, Kopírování, Maska, Ctrl + Shift, Ctrl + Q, Ctrl + D, Kuba Čížek, MS Office, Klávesová zkratka, Word, Aplikace, Norton Commander, Windows Commander, Lukáš Václavík, Najít a nahradit, Altap Salamander, Sloupec, Ctrl + Z, Myši, Ctrl + MKdy dorazí Windows 11 a jak to bude podporou a aktualizacemi Windows 10?
Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10Operační systémy
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC
39 klávesových zkratek, které se budete muset naučit, abyste si zamilovali Windows 11

39 klávesových zkratek, které se budete muset naučit, abyste si zamilovali Windows 11

** Windows 11 přinášejí některé nové funkce – třeba widgety ** Upravené rozhraní můžete ovládat dotyky a grafickými tlačítky ** Na klasickém PC a laptopu ale budou stejně nejrychlejší klávesové zkratky

Jakub Čížek
Windows 11Operační systémy
Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

** Od prázdnin skončí osvobození od DPH u laciných zásilek ** Postihne to AliExpress i další tržiště mimo EU ** Jak bude asi vypadat nakupování v praxi?

Jakub Čížek
DaněE-shopyAliExpress