Sociální sítě | Twitter

Ověřený účet na Twitteru bude moct mít časem každý

Ověřený účet na Twitteru bude moct mít časem každý

Modrou fajfku u jména na Twitteru, která značí ověřenost účtu a zároveň jakýsi VIP status osoby, bude mít možnost časem získat každý. V živém streamu na Periscope to v týdnu uvedl šéf firmy Jack Dorsey. Podle něj se firma věcí aktuálně zabývá.

„Cílem je otevřít verifikaci pro kohokoli a udělat to takovým způsobem, aby se to dalo zvládnout, Twitter v procesu nepřekážel a zároveň nemusel lidi soudit,“ vysvětloval v přenosu Dorsey. Jak přesně by proces měl vypadat, neuvedl, ale ostatní online komunity jako Airbnb vyžadují po uživateli, aby připojil svůj faceboový profil, emailovou adresu, telefonní číslo nebo fotografii občanky.

Známá modrá fajfka je na Twitteru často předmětem diskuzí. Původně byla vydávána jen veřejně činným osobám jako jsou celebrity a politici, ale postupně ji začali získávat i jiní názoroví vůdci jako novináři nebo aktivisté, kteří ji začali vnímat jako určitý symbol.

O verifikaci se může přihlásit každý člověk od roku 2016. Pokud ale není osobou s prokazatelně velkým publikem, tedy influencerem, youtuberem, spisovatelem nebo něčím podobným, nezíská ji.

To podle ředitele není úplně správné, protože Twitter celý systém původně zamýšlel jinak. Modrá fajfka měla být jistotou, že profil není fejkový a skutečně patří té osobě, které deklaruje, což u celebrit někdy nebylo lehké ověřit. Jenže lidé znak začali vnímat jako symbol určité názorové nadřazenosti a kredibility. Dorsey by proto chtěl docílit toho, že všechny účty budu mít fajku a ty co ne, budou podezřelé.

Ředitel zároveň dodává, že nebude od všech lidí nutné, aby zveřejňovali svá pravá jména. Anonymita je podle něj důležitou součástí Twitteru, tudíž lidí nebudou muset zveřejňovat své plné identity. Firma je bude znát aby mohla poskytnout verifikaci, ale člověk stále bude mít možnost veřejně vystupovat jako například „Killer1000“.

Živý stream byl součástí nedávno oznámené snahy Twitteru veřejně diskutovat o zdraví společnosti. Dorseyho v něm doprovodili další lidé z vedení, kteří do diskuze přispívali. Je možné, že podobné přenosy se budou konat pravidelně. Kdy, to ředitel neuvedl.

Jak ukládat na Twitteru:

Diskuze (5) Další článek: Bose přišlo s nevšedními brýlemi pro rozšířenou realitu: místo do očí dávají informace do uší

Témata článku: Sociální sítě, Airbnb, Twitter, Emailová adresa, Určitý symbol, Ověřený účet, Telefonní číslo, Stream, Verifikace, Profil, Živý stream, Pravé jméno, Dorsey, Celý systém, Šéf firmy, Jack Dorsey, Důležitá součást, Fajfka, Účet, Celebrita, Symbol, Podobný přenos, Velké publikum


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu