Ověřený účet na Twitteru bude moct mít časem každý

Ověřený účet na Twitteru bude moct mít časem každý

Modrou fajfku u jména na Twitteru, která značí ověřenost účtu a zároveň jakýsi VIP status osoby, bude mít možnost časem získat každý. V živém streamu na Periscope to v týdnu uvedl šéf firmy Jack Dorsey. Podle něj se firma věcí aktuálně zabývá.

„Cílem je otevřít verifikaci pro kohokoli a udělat to takovým způsobem, aby se to dalo zvládnout, Twitter v procesu nepřekážel a zároveň nemusel lidi soudit,“ vysvětloval v přenosu Dorsey. Jak přesně by proces měl vypadat, neuvedl, ale ostatní online komunity jako Airbnb vyžadují po uživateli, aby připojil svůj faceboový profil, emailovou adresu, telefonní číslo nebo fotografii občanky.

Známá modrá fajfka je na Twitteru často předmětem diskuzí. Původně byla vydávána jen veřejně činným osobám jako jsou celebrity a politici, ale postupně ji začali získávat i jiní názoroví vůdci jako novináři nebo aktivisté, kteří ji začali vnímat jako určitý symbol.

O verifikaci se může přihlásit každý člověk od roku 2016. Pokud ale není osobou s prokazatelně velkým publikem, tedy influencerem, youtuberem, spisovatelem nebo něčím podobným, nezíská ji.

To podle ředitele není úplně správné, protože Twitter celý systém původně zamýšlel jinak. Modrá fajfka měla být jistotou, že profil není fejkový a skutečně patří té osobě, které deklaruje, což u celebrit někdy nebylo lehké ověřit. Jenže lidé znak začali vnímat jako symbol určité názorové nadřazenosti a kredibility. Dorsey by proto chtěl docílit toho, že všechny účty budu mít fajku a ty co ne, budou podezřelé.

Ředitel zároveň dodává, že nebude od všech lidí nutné, aby zveřejňovali svá pravá jména. Anonymita je podle něj důležitou součástí Twitteru, tudíž lidí nebudou muset zveřejňovat své plné identity. Firma je bude znát aby mohla poskytnout verifikaci, ale člověk stále bude mít možnost veřejně vystupovat jako například „Killer1000“.

Živý stream byl součástí nedávno oznámené snahy Twitteru veřejně diskutovat o zdraví společnosti. Dorseyho v něm doprovodili další lidé z vedení, kteří do diskuze přispívali. Je možné, že podobné přenosy se budou konat pravidelně. Kdy, to ředitel neuvedl.

Jak ukládat na Twitteru:

Diskuze (5) Další článek: Bose přišlo s nevšedními brýlemi pro rozšířenou realitu: místo do očí dávají informace do uší

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, Airbnb, Velké publikum, Telefonní číslo, Stream, Pravé jméno, Ověřený účet, Emailová adresa, Účet, Symbol, Jack Dorsey, Dorsey, Fajfka, Celebrita, Profil, Určitý symbol, Živý stream, Důležitá součást, Celý systém, Verifikace, Podobný přenos


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 140

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji