Sociální sítě | Twitter

Ověřený účet na Twitteru bude moct mít časem každý

Ověřený účet na Twitteru bude moct mít časem každý

Modrou fajfku u jména na Twitteru, která značí ověřenost účtu a zároveň jakýsi VIP status osoby, bude mít možnost časem získat každý. V živém streamu na Periscope to v týdnu uvedl šéf firmy Jack Dorsey. Podle něj se firma věcí aktuálně zabývá.

„Cílem je otevřít verifikaci pro kohokoli a udělat to takovým způsobem, aby se to dalo zvládnout, Twitter v procesu nepřekážel a zároveň nemusel lidi soudit,“ vysvětloval v přenosu Dorsey. Jak přesně by proces měl vypadat, neuvedl, ale ostatní online komunity jako Airbnb vyžadují po uživateli, aby připojil svůj faceboový profil, emailovou adresu, telefonní číslo nebo fotografii občanky.

Známá modrá fajfka je na Twitteru často předmětem diskuzí. Původně byla vydávána jen veřejně činným osobám jako jsou celebrity a politici, ale postupně ji začali získávat i jiní názoroví vůdci jako novináři nebo aktivisté, kteří ji začali vnímat jako určitý symbol.

O verifikaci se může přihlásit každý člověk od roku 2016. Pokud ale není osobou s prokazatelně velkým publikem, tedy influencerem, youtuberem, spisovatelem nebo něčím podobným, nezíská ji.

To podle ředitele není úplně správné, protože Twitter celý systém původně zamýšlel jinak. Modrá fajfka měla být jistotou, že profil není fejkový a skutečně patří té osobě, které deklaruje, což u celebrit někdy nebylo lehké ověřit. Jenže lidé znak začali vnímat jako symbol určité názorové nadřazenosti a kredibility. Dorsey by proto chtěl docílit toho, že všechny účty budu mít fajku a ty co ne, budou podezřelé.

Ředitel zároveň dodává, že nebude od všech lidí nutné, aby zveřejňovali svá pravá jména. Anonymita je podle něj důležitou součástí Twitteru, tudíž lidí nebudou muset zveřejňovat své plné identity. Firma je bude znát aby mohla poskytnout verifikaci, ale člověk stále bude mít možnost veřejně vystupovat jako například „Killer1000“.

Živý stream byl součástí nedávno oznámené snahy Twitteru veřejně diskutovat o zdraví společnosti. Dorseyho v něm doprovodili další lidé z vedení, kteří do diskuze přispívali. Je možné, že podobné přenosy se budou konat pravidelně. Kdy, to ředitel neuvedl.

Jak ukládat na Twitteru:

Diskuze (5) Další článek: Bose přišlo s nevšedními brýlemi pro rozšířenou realitu: místo do očí dávají informace do uší

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, Airbnb, Určitý symbol, Stream, Dorsey, Emailová adresa, Symbol, Celý systém, Podobný přenos, Telefonní číslo, Ověřený účet, Důležitá součást, Pravé jméno, Jack Dorsey, Účet, Fajfka, Profil, Šéf firmy, Živý stream, Velké publikum, Verifikace, Celebrita


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64



Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů