Microsoft | E-mail | Výpadek

Outlook trpěl mnohahodinovým výpadkem. Už by to ale mělo být v pořádku

Outlook trpěl mnohahodinovým výpadkem. Už by to ale mělo být v pořádku

Microsoft se od časných ranních hodin našeho času potýká s výpadky poštovní služby Outlook.com – jak té bezplatné pro běžné domácí uživatele, tak podnikové varianty v rámci balíku Office 365.

Touto dobou sice oficiální stránka se stavem služby hlásí, že by měly být všechny komplikace pro většinu uživatelů vyřešené, i tak ale můžete narážet na nejrůznější potíže.

Klepněte pro větší obrázek
Poslední aktualizace hlásí, že by už měl většině uživatelů Outlook.com fungovat. Bude maximálně o něco pomalejší.

Pošta od Microsoftu tedy může zlobit jak v mobilních aplikacích, tak na webu. Nemusí fungovat vůbec, anebo – a právě to je nyní nejpravděpodobnější – se bude načítat o něco déle.

Výpadek podle Microsoftu nezpůsobil útok na infrastrukturu (DDoS apod.), ale úprava konfigurace ze strany firmy, která vedla k tomu, že se některé požadavky na poštovní systém po cestě jednoduše poztrácely.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud se vám dnes webový a mobilní Outlook.com načítají o něco pomaleji, závada nemusí být na vašem přijímači, ale v datacentrech Microsoftu

Podobné drobné chybky občas potkají i konkurenci v čele s Googlem a jeho Gmailem a balíkem G Suite. Vzhledem k počtu uživatelů, které oba hráči mají, se však i drobnost projeví ohromným dopadem na miliony z nás.

Dnešní výpadek se pochopitelně netýká firem s vlastními poštovními servery MS Exchange apod. Těm dnes chodil spam už od časného rána.

Diskuze (2) Další článek: Po Brně se Uber vrací i do Londýna – vyhrál odvolání proti zákazu a dostal licenci, ovšem jen časově omezenou

Témata článku: Google, Microsoft, Gmail, Web, Outlook, E-mail, Outlook.com, Výpadek, G Suite, COM, Balík, Uživatelé, Většina uživatelůRecenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze zahrát

Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze zahrát

NHL 22 konečně přechází na nový engine, což s sebou nese nemalá očekávání.

Ladislav Novák
NHLRecenzeSportovní
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály