Outlook 98 : Na co dát při instalaci pozor!

Instalace programu Outlook 98 CZ proběhla celkem v pořádku, až na pár nesrovnalostí. Co musíte po instalaci udělat?
Instalace programu Outlook 98 CZ proběhla celkem v pořádku, až na pár nesrovnalostí. Na počítači jsem měl nainstalován Outlook 97 (který se nainstaloval s MS Office 97), tak jsem přes tuto instalaci pustil novou. Tato verze je volně šiřitelná, ale vyžaduje CD KEY (z MS Office), což se projeví hned na začátku po odsouhlasení licenčních podmínek. Po zadání CD KEY je z hlediska licenčního tedy vše v pořádku.

Další problém nastane při volbě instalace. Máte možnost si zvolit Minimální, Typickou a Úplnou instalaci. Ani jedna z těchto možností nenabízí instalaci jen programu Outlook 98. I s minimální instalací je třeba instalovat IE 4.01. A tady může nastat ten problém. Máte-li anglicky mluvící Windows 98 (kde je IE 4.01 součástí instalace), nemáte možnost běžně nainstalovat Outlook 98, protože instalace českého IE přes anglický není doporučovaná cesta. A obráceně to už vůbec není možné. Takže se budeme muset spokojit se stejnou jazykovou verzí systému a aplikace (ono to má nakonec i svoje výhody).

Samotná instalace trvá asi 5 minut (standardní sestava PC). Po instalaci ale zjistíte, že to není ten Outlook, který znáte, ale že se podobá tomu Outlook Expressu co přišel s IE 4.01. Vy ale potřebujete pracovat ve skupině, sdílet položky a používat další skupinové nástroje. Co s tím ? Stačí si otevřít Ovládací panely, pak si kliknout na ikonku Přidat ubrat programy, zvolit Outlook 98. Spustí se aktivní instalace. Když zaškrtnete „Služba elektronické pošty společnosti nebo pracovní skupiny“ a budete pokračovat v instalaci, ve finální podobě budete mít nainstalovaný Outlook 98, který bude pracovat ve skupině, umožní sdílení složek, kontaktů a třeba i kalendáře a další. Bohužel nelze (a na to jste při změně upozorněni) provozovat obě dvě možnosti „Služba elektronické pošty pouze pro síť Internet „ a „Služba elektronické pošty společnosti nebo pracovní skupiny“. V tom prvním případě bych doporučoval Outlook Express.

Outlook 98 lze samozřejmě instalovat i na Windows 95 a Windows NT 4.0, ale jak už jsem uvedl, budete muset používat IE 4.01 s těmito systémy.

Váš názor Další článek: Lidi, proč platíte tolik?

Témata článku: Windows, Outlook, IE 10, Instalace, IE 11, MS Office


Určitě si přečtěte

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji