Outlook 2000 – verze 98 s úpravami

Outlook je mnohdy používanější aplikací než Word. Jako klient pro poštu a týmovou spolupráci je jeden z nejlepších. Verze 2000 jej ještě mírně vylepšuje.
Outlook je mnohdy používanější aplikací než Word. Jako klient pro poštu a týmovou spolupráci je jeden z nejlepších. Verze 2000 jej ještě mírně vylepšuje.

Popravdě, kdo si nainstaloval Outlook 98, nezíská s Outlookem 2000 mnoho nového. Pokud bychom rozdíl mezi Outlookem 97 a 98 brali jako rozdíl jedné verze, je dvoutisícovka tak půlverzí. Ostatně i seznam nových funkcí obsahuje i vylepšení pro verzi 98, jen těch z Outlooku 2000 je totiž poměrně málo.

Podpora webu
Už se to omílá skoro jako kolovrátek. Všem aplikacím Office 2000 je společné propojení na a skrze web. Outlook 2000 v tom tedy nemůže chybět. Tak jako můžete posílat zprávy v HTML formátu, můžete nyní posílat i dokumety různých aplikací z Office. Pošlete třeba Excelový list, ten se převede do HTML a pošle poštou. Pokud má adresát Excel 2000, načte si dokument do něj a může ho upravovat, pokud není takto vybaven, prohlédne si jej jako běžné HTML.

Podobně můžete do HTML snadno uložit svůj kalendář s obsazeností a nabídnout ho svým kolegům.

Každá složka v Outlooku může mít nastavenou svou domácí stránku a stejně tak i www stránka může být nastavena v outlookovém levém pruhu. Takové www stránky se otevírají přímo v Outlooku, případně si můžete spustit i tradiční externí prohlížeč.

Další várka vylepšení
Budu uvádět jen vylepšení, která se týkají přímo Outlooku 2000, předpokládám, že Outlook 98 v podvědomí existuje a víte, co od něj můžete očekávat. Outlook 2000 přináší malá zlepšení komfortu obsluhy, která oceníte při delším používání, ale dramaticky jiné to proti Outlooku 98 není.

Soamozřejmé je u Outlooku zabudování nabídek se schovávanými nepoužívanými funkcemi a snadno konfigurovatelné pruhy s tlačítky, jako u ostatních aplikací Office 2000. Užitečnou novinkou je okénko Quick Contact, které je stále na liště s tlačítky a máte tak přístup k vyhledávání v kontaktech z libovolné části Outlooku. Nyní můžete vytvářet své vlastní distribuční seznamy za základě údajů v kontaktech nebo z globálního adresáře.

Vylepšen byl import kontaktů z jiných souborů, kde můžete snadno mapovat různé položky na položky v Outlooku. Podobně při importu se mohou duplicitní data chytře slučovat jako doplnění existujícího záznamu.

Pro ty, co se vzdáleně připojují k Exchange serveru a často pracují v offline režimu bude zajímavé nastavení parametrů jednotlivých složek, kde u každé složky můžete nastavit její dostupnost v offline režimu a filtrovat zprávy, které chcete mít přístupné i offline.

Po té, co si nastavíte určité pravidlo pro filtraci pošty, jej můžete spustit v aktuální složce, lze jej tedy aplikovat i ex post. Přístup vyhrazené osoby k vašim schůzkám může být omezen jen na ty veřejné, své soukromé schůzky nemusíte nikomu ukazovat. Snadněji můžete zamlouvat zdroje pro schůzky – místnosti, projektory a podobně.

Jasná volba
Outlook 2000 vylepšuje komunikaci s Exchange serverem, zlepšuje komunikaci s www rozhraním a dolaďuje groupwarové funkce. Vylepšení to jsou drobná, ale oceníte je, dobrý je hlavně kvůli integraci s ostatními aplikacemi Office 2000, jeho instalace rozhodně má smysl.
Váš názor Další článek: IBM vstupuje do digitálních foťáků: základní výzkum se zase jednou vyplatil

Témata článku: Outlook, Offline, Úprava, Tradiční režim, Týmová komunikace, Jasná volba, Určité pravidlo, Verze, Dobrá obsluha


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

** Nejprve svoji velkou dílnu otevřelo Brno ** Letos se přidala i Praha ** Nabízí malé 3D tiskárny i velké průmyslové stroje

Jakub Čížek | 11

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?