PatrikX6
14. 7. 2019 • 17:18

Ta věc je úlomek a ne mimozemské plavidlo. Proč kolem toho někteří odborníci plácají takové nesmysly mi není jasné.

Plaron
Plaron
4. 7. 2019 • 9:40

Jak prolétávají sondy kolem těles ?! Navigují se před průletem kolem tělesa (v tomto případě kolem Slunce) a pak letí určeným-vypočítaným-žádaným směrem. Tak to dělá třeba NASA... To, že "asteroid" zrychlil, není jistě u planetky normální a těm vědcům to asi nic neříká ?! Někdo by se také měl vyjádřit a odborně posoudit, jestli ten průlet kolem Sunce byl takového typu, že Oumuamua urychlil a katapultoval na stávající dráhu způsobem, který by použila inteligence . Řekl bych, že to co víme, úplně stačí k tvrzení a vážným spekulacím, že Oumuamua je umělé těleso. Řekl bych, že tito vědci neřekli a nezdůvodnili nic (aspoň podle toho, co je v článku). DOVOLUJI SI PAK TVRDIT, že se nikdo nikdy nesetkal s tím, že nějaká planetka při odletu, po průletu, zrychlila !! Chtěl bych znát jediný případ, kromě tohoto. Je to snad někomu málo ?!

acrux
4. 7. 2019 • 8:35

Pokud by se jednalo o funkční kus techniky, nejspíš by se prozradil telepným zářením, protože by už z principu musel mít dosti výkonný zdroj energie.
Pokud by se ale jednalo o třeba miliony let mrtvou loď, zcela beze zdrojů (což je vzhledem k rychlosti pravděpodobné, takto pomalu letící věc by moc n ničemu nebyla), nemáme to jak poznat. Což je na jednu stranu škoda, protože i takový kus technologie by nás mohl vykopnout úplně na jiný level, na druhou stranu nevím, zda by to jen neskončilo enormním zklamáním, protože na současné úrovni by jsme asi nebyli schoní to zachytit, i kdyby jsme na to vyčlenili půl světového HDP...

harrym
3. 7. 2019 • 20:14

Pokud to má být sonda, která musí být v provozu po dobu několika stovek či tisíc let bez poruchy a s minimálním energetickým výdajem, tj. musí v maximální možné míře využívat gravitaci okolních vesmírných těles - tak se asi těžko bude kroutit jako při Macaréně.

jirik66
3. 7. 2019 • 19:16

😁😁😁 Dobrý, no. Náhlý neočekávaný manévr. Proč by to dělali? Pokud by chtěli být poznáni, zakotvili by na oběžné dráze kolem Země. Pokud nechtěli být poznáni, proč by asi dělali neobvyklý manévr? Prostě o nás během průletu načerpali maximum informací, zjistili že není důvod se tu zdržovat, a tak letěli dál. Až se dostanou z dosahu našich přístrojů, zapnou motory 🙂

našinec
našinec
3. 7. 2019 • 19:06

Proč by na sebe pozorovací šutr měl upozorňovat?! B-]

Net.Xtreme
3. 7. 2019 • 17:52

Ten nadpis je poněkud zavádějící. Vědci přinejlepším tvrdí, že nic nenasvědčuje, že by Oumuamuu vyslali mimozemšťané, ale nijak to nevyvracejí a nemají jak bez bližšího prozkoumání. Rozeznat neaktivní sondu od kusu šutru na kosmické vzdálenosti je pořád oříšek natož rozeznat kus šutru vyslaný mimozemšťany od šutru vyslaného gravitačním prakem shodou okolností.

Hans Novák
3. 7. 2019 • 17:25
Neurotic
3. 7. 2019 • 16:32

Země je placatá, tvrdí většina vědců a ostatní mlčí až na jednoho...

dpcstb
3. 7. 2019 • 16:09

ak su vsetci na palube mrtvi a lod ma uz iba male moznosti manevrovania, uz ziadne ostre zvraty nepredvedie 😁

Určitě si přečtěte

Články odjinud