Technologie | Grafické karty | Hry

Otestujte výkon počítače v ray tracing pomocí nového benchmarku The Neon Noir od Cryteku

Pokud byste rádi porovnali výkon vašeho počítače či notebooku s ostatními a zároveň se také podívali, co za grafiku lze vykreslit, s jakým hardwarem a počtem snímků za sekundu, známá společnost Crytec stojící za tituly jako Far Cry nebo Crysis představila nový benchmark.

The Neon Noir je test zaměřený na ray tracing odrazy, bez podpory stínů a dalších efektů, které jsou řešené standardními metodami. Crytek ale vyvinul API, které je univerzální, takže ray tracing v této podobě běží jak na grafických kartách od Nvidie, tak i AMD. Nejsou k němu zkrátka potřeba žádné speciální obvody v grafické čipu, jako to aktuálně řeší Nvidia.

Jedná se tak o univerzální řešení, které je dostupné všem, respektive pokud daná hra využívá CryEngine 5.5. Cílem bylo, aby vývojáři mohli s ray tracingem pracovat jednoduše a bez zbytečných komplikací a vše bylo kompatibilní. Finální implementace této funkce bude vývojářům k dispozici v roce 2020.

Benchmark obsahuje let dronu a pokročilé odrazy jak různých materiálů, louží, vody, tak i zrcadel, které se navíc i pohybují nebo jsou rozbitá. Vše je ve stylu cyberpunku a vypadá to velmi realisticky. Zvolit lze různou úroveň kvality, přičemž minimální požadavky jsou procesory AMD Ryzen 5 2500X nebo Intel Core i7-8700K v kombinaci s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1070 nebo AMD Radeon Vega a operační pamětí o kapacitě 16 GB.

Demo o velikosti 4,35 GB je možné si stáhnout přes CryEngine launcher.

Detaily k demu si lze prohlédnout na videu od Digital Foundry:

Diskuze (16) Další článek: Týden Živě: Apple představil nový MacBook a Japonci kosmické brikety

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,