Otestujte si video na grafické kartě

MadOnion po netrpělivém očekávání uvolnil svůj další benchmarkový produkt, a to pod názvem Video2000.
MadOnion po netrpělivém očekávání uvolnil svůj další benchmarkový produkt, a to pod názvem Video2000. Ten proklepne váš počítač po grafické stránce opravdu dokonale. Spolehlivě prověří kvalitu zobrazování, stejně jako výkon grafického akcelerátoru.

Začal to 3DMark 2000
MadOnion je nesmazatelně zapsán jako autor prvního testu 3DMark 2000 využívajícího možností DirectX 7.0 a volitelné podpory Hardware T&L nebo Software T&L. Celý test se skládá z dvaceti dílčích testů zaměřených na různé vlastnosti, např. High Polygon Count, Texture Rendering Speed, Environment Mapped Bump Mapping a další. V podstatě tedy charakteristik, které už nebylo možné testovat ve starším 3DMark99. Proto je dnes 3DMark2000 jakýmsi nepsaným standardem pro zjišťování výkonů moderních PC.

Video2000 není nástupcem 3DMark2000, ale programem, který při testování klade důraz především na kvalitu zobrazení. Test vám prozradí, jak se bude vaše karta chovat např. při přehrávání DVD nebo zpracování obrazu. Jeho přednost spočívá v tom, že neukáže jen zmiňovanou kvalitu obrazu, ale také změří výkon vašeho stroje, tedy kombinaci grafická karta – procesor - základní deska - paměti. Průběh série testů je poněkud jiný než u 3DMark2000, tam testy probíhají automaticky. Video2000 naopak vyžaduje vaši spolupráci, na obrazovce se objevují způsoby zobrazení a vy odpovídáte na otázky (tak trochu mi to připomnělo zarovnávání zásobníků u inkoustové tiskárny). Z charakteristik, které jsou testovány, uvedu například Blitter, Overlay, Color Space, Data Transfer, MPEG-2 Encoding Test. Pro všechny příznivce demonstrací, které jsou obsaženy jak v 3DMark99, tak 3DMark2000 (grafické efekty podkreslené kvalitní hudbou), bude Video2000 zklamáním, obsahuje pouze benchmark.

Stejně jako u 3DMark2000 bylo i Video 2000 vyvíjeno ve spolupráci s předními výrobci grafických akcelerátorů (nVidia, Matrox, ATI….) a procesorů (Intel, AMD). Použité algoritmy byly konzultovány přímo s Faroudja Laboratories Inc.

Ne pro každého
Protože je to tester zaměřený na poslední generace grafických karet, nepustí si ho každý, i když na provoz stačí obyčejné Pentium s instrukční sadou MMX, 64 MB RAM (doporučeno 128 MB), nainstalovaný DirectX 7.0, Direct Show 6.0 a případně s DirectShow kompatibilní SoftDVD přehrávač. Ale takový je dnešní vývoj. Na druhé straně může být potěšitelný fakt, že je tu software, ve kterém si můžete objektivně zjistit chování různých karet s rozmanitými konfiguracemi, což svým způsobem může ovlivnit rozhodování při koupi nového grafického akcelerátoru. Video2000 je volně ke stažení, výjimku tvoří verze PRO obsahující ResultBrowser2000 – nástroj pro jednoduchou analýzu benchmarkových výsledků, ta stojí $29.99.
Váš názor Další článek: Ani Firewire ani USB 2.0, ale Serial ATA

Témata článku: Video, Software, Vid, Polygon, Transfer, Graf, Akcelerátor, Moderní stroj


Určitě si přečtěte

WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5