Články z Computeru

Otestovali jsme 7 počítačových skříní formátu mATX: Malé, ale dostatečné

  • Skříně formátu mATX nabízí dostatek místa pro potřebné komponenty.
  • Dostupné jsou čtyři, nebo dokonce pět pozic pro úložiště.
  • V kompaktních rozměrech nabídnou vše pro běžné domácí i herní sestavy.

Desky formátu mATX mohou být ideálním řešením pro většinu domácích sestav (včetně herních). Pokud nevyžadujete základní desku s větším množstvím PCIe slotů, M.2 pro rychlá úložiště nebo velký koš pro mechanické disky, standardně nabídnou vše potřebné v kompaktních rozměrech. U většiny skříní pro mATX desky odpadá starost s délkou grafických karet – tady najdete prostor i pro ty nejrozměrnější modely využívající tři sloty a takřka celou délku skříně.

To je výrazný rozdíl oproti ITX, kde už je potřeba dělat kompromisy v podobě zkrácených grafik nebo omezeného množství konektorů a místa pro disky. Montáž do ITX skříně se navíc většinou podobá hodinovému hlavolamu. Je ale jasné, že pro stanici určenou ke střihu videa bude i mATX zpravidla nedostatečným formátem.

Klepněte pro větší obrázek
Pouze skříň Cooler Master nabízí dveře v přední části skříně, které skryjí například slot pro optickou mechaniku, ale také odhluční komponenty díky tlustší pěně

V testu jsme tentokrát nestanovovali žádná přísnější kritéria jako cenu nebo oddělení zdroje od zbytku skříně, a tak jde zároveň o průřez toho, co lze aktuálně na trhu mezi modely novějšími než dva roky sehnat. V testu vám možná bude chybět několik výrobců, jako je Corsair, který má ve své nabídce netradiční řadu 280X, nebo model M3 od Zalmanu.

Tyto modely však budou nahrazeny v blízkých měsících inovovanými skříněmi. Výrobci je zatím neposkytli, ale my je otestujeme později v průběhu roku. Další výrobci jako Bitfenix, SilentiumPC nebo Be Quiet! buď skříně ve formátu mATX nevyrábí, nebo mají ve svém portfoliu modely starší než dva roky.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Sledujte, jak raketa Falcon 9 vynese na oběžnou dráhu další várku satelitů Starlink

Témata článku: Články z Computeru, SSD, Asus, Cooler Master, Corsair, Skříň, ASRock RGB Sync, Quiet, ULN, Průvan, Aura, Montáž, Zalman, Chlazení, Odhlučnění, JSM, Evolveo, Základní deska, AMD Ryzen, Genesis, Sata, Master, Bodování, Mystic Light, Radiátor, Pevné disky SSD na Heureka.czStavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Trpíte špatným příjmem mobilního operátora, ale současně máte dobré připojení k internetu? Telefonujte přes Wi-Fi stejně, jako byste volali přes mobilní síť.

Jiří Kuruc
NávodyWi-Fi
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Domácí skenování za pár korun. Stačí mobil, krabice a LED pásek
Lukáš Václavík
FotografováníMobilní aplikace