Otec procesoru K6 odchází od AMD

Vinod Dham, jeden z duchovních otců procesoru K6, rezignoval na svou funkci ve společnosti AMD....
Vinod Dham, jeden z duchovních otců procesoru K6, rezignoval na svou funkci ve společnosti AMD. Tato do značné míry překvapivá zpráva, která navíc přišla v době, kdy se konkurenční Intel potýká s vlastními technickými problémy, byla přijata špičkami AMD až příliš vlažně. Spekuluje se však, že je spojena s nepříliš úspěšným vstupem procesoru K6 na světový trh. Procesorem, který byl mnohými považován za největšího konkurenta procesorů Intel. Dham tak opustil již třetí firmu během několika posledních let. Jeho jméno je spojováno s vývojem procesoru Pentium u Intelu, později se stal jednou z vůdčích osobností firmy Nexgen. Nexgen byl před 2 lety zakoupen společností AMD, která tak chtěla posílit svou pozici na trhu s procesory třídy Pentium. Kde asi uvidíme Dhama příště?(Cyrix?).

My jako řadoví uživatelé si můžeme nyní jen přát, aby tato událost nepostihla vývoj procesorů AMD. Ty jsou totiž v dnešní době, kdy nevíme, co můžeme od Intelu ještě čekat, stále zapotřebí.

AMD si stále s přehledem drží druhé místo za Intelem. Na paty však oběma začíná šlapat Cyrix, jehož procesory se již "nepřehřívají" a nemají problémy s kompatibilitou. Vezmete-li tedy v úvahy tyto dva fakty, potom procesory Cyrix nabízejí velmi výhodný poměr cena/výkon, o kterém se při výběru kancelářského počítače hovoří nejvíce.

Váš názor Další článek: Týden po SparQ ohlašuje SyQuest novou mechaniku

Témata článku: Proces, Dnešní přehled, Značný problém, Otec, Pata


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu