Router | Wi-Fi | Netgear

Orbi Dual je mesh od Netgearu, který pokryje Wi-Fi i rozlehlé domácnosti. Nestojí přitom moc

Mesh routery jsou sice skvělým řešením pokrytí i větších domácností kvalitním a rychlým Wi-Fi signálem, jejich cena je ale poměrně vysoká. Netgear představil novou řadu Orbi Dual, u které se zaměřil mimo jiné právě na cenu. Ta je nižší, než bývá obvyklé. 

Netgear Orbi WiFi System AC1200 zahrnuje jak hlavní router, který se připojuje k internetovému připojení, tak i dva satelity pro efektivní předávání signálu a jeho rozšiřování. Maximální teoretická propustnost je až 1,2 Gb/s (2,4 GHz - až 400 Mb/s, 5 GHz - 866 Mb/s), přičemž dle Netgearu lze takto pokrýt až 400 m2. Bude ale samozřejmě záležet na konstrukci bytu či domu.

Nový systém přichází i s novým designem, kdy se jedná o poměrné malé bílé kostky o velikosti 10,4 × 10,4 × 6,9 cm. Mezi porty jsou dva gigabitové a jeden wan ethernet port a z pohledu podporovaných technologií nechybí MU-MIMO.

Interní hardware je postaven na čtyřjádrovém procesoru s frekvencí 710 MHz s 512 MB operační paměti a 256MB interní flash pamětí. Routery lze nastavovat i ovládat pomocí speciální mobilní aplikace.

Celý systém s routerem a dvěma satelity má stanovenou cenu 230 dolarů, v přepočtu tedy kolem 6 400 Kč včetně daně

Diskuze (10) Další článek: Herní notebook Razer Blade 15 Advanced chce zaujmout opticko-mechanickou klávesnicí

Témata článku: Router, Wi-Fi, Satelit, Netgear, Dóm, Domácnost, MU-MIMO, GHz, Netgearu, DOMMass Effect: Legendary Edition nabídne i propracovaný fotorežim

Mass Effect: Legendary Edition nabídne i propracovaný fotorežim

Svůj nostalgický návrat do obtěžované galaxie si budete moci i patřičně zdokumentovat.

Michal Maliarov
BioWareMass Effect
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět