ORB - revoluční technologie?

Přemýšleli jste o tom mít v ruce médium s kapacitou 2GB, které bohatě stačí na 3,5 hodinový film a nechce se vám utrácet za DVD? Zde je možné řešení. Nová technologie s menším počtem pohyblivých částí a větší spolehlivostí - Orb.
Přemýšleli jste o tom mít v ruce médium s kapacitou 2GB, které bohatě stačí na 3,5 hodinový film a nechce se vám utrácet za DVD? Zde je možné řešení. Nová technologie s menším počtem pohyblivých částí a větší spolehlivostí Orb.

Orb je nová vysoko-kapacitní 3,5“ technologie ukládání dat od Castlewood Systems, která se pyšní vysokou spolehlivostí a velmi nízkou cenou.

Externí mechanika včetně jednoho disku stojí od $199,95 a v obchodech by se měla objevit na konci roku; jednotlivé disky by měly stát $29,95.

Počítačoví výrobci Daewoo, Nspire Systems, Supercom, Pionex, Powmem a Proview už plánují dodávat interní mechaniky Orb do jejich systémů.

Technologie byla vyvinuta Syedem Iftikarem, který založil firmy SyQuest a Seagate. Orb používá magneto-resistentních hlav, které umožní zapsat na jeden palec daleko více dat než dokážou tradiční disky. Mechanika obsahuje jednodušší mechanismy a má i méně integrovaných obvodů, respektive jen tři. Z toho vyplývá, že možnost poruchy je menší a také se spotřebuje méně energie.

Podle ředitele marketingu firmy Castlewood Davida Swansona, bude v budoucnu technologii Orb používat spousty dalších přístrojů jako jsou telefony, audio&video přehrávače atd. Disk, který je jen o trošku větší než 3,5“ floppy disk, přenáší data rychlostí až 12,2 MB/s a má kapacitu 2,2GB.

Orb je k dostání v interní verzi EIDE, Ultra SCSI a externí verzi můžete připojit přes SCSI nebo paralelní port. Externí mechaniky budou k dostání na konci tohoto roku. K nim se bude dodávat balík programů pro manuální nebo automatický backup, správa disků (ochrana zápisu) a utility pro formátování disků.

Zde je menší cenové srovnání:

Výrobce: Kapacita Externí Médium
Castlewood Orb 2GB $199 $29,95
Iomega Jaz2 2GB $549 $150
Panasonic DVD* 4,7GB $499 $50 (odhad)

Váš názor Další článek: Senzace v počítačové grafice: bude Xerox kupovat Scitex?

Témata článku: Video, Technika, Tradiční výrobce, Externí disk, Magneto, Daewoo, Revoluční technologie, Floppy, Porucha


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF