Oracle8i by mohl stát za to!

V posledních dnech se hlavní zájem odborné veřejnosti zaměřené na databázové a internetové technologie zaměřil na společnost Oracle, která zveřejnila celou řadu informací o svém novém produktu.
V posledních dnech se hlavní zájem odborné veřejnosti zaměřené na databázové a internetové technologie zaměřil na společnost Oracle, která zveřejnila celou řadu informací o svém novém produktu. Pod názvem Oracle8i se skrývá ucelená platforma využitelná zejména pro tvorbu distribuovaných aplikací s využitím celé řady současných internetových možností. Vedle "samozřejmé" orientace na Javu (JDK 1.1.6) se jedná například o podporu XML (eXtensible Markup Language), použitelnost na mobilních platformách, zabudování technologie iFS (Internet File System) či o vývojové prostředí WebDB. Uvolnění do běžných distribučních sítí se předpokládá koncem tohoto roku.

Živě komentuje: Vzhledem k celé řadě možností, kterými tento nejnovější přírůstek do rodiny produktů společnosti Oracle disponuje, lze předpokládat, že si v co nejkratší době získá značné množství příznivců. Nijak přehnaná není ani cena, která bude začínat na 1 475 dolarech za pětiuživatelskou verzi (k dispozici budou čtyři různé varianty - včetně jednouživatelské pod názvem Personal Oracle8i). Tomuto produktu věnují pozornost i další společnosti z počítačové branže, například Progress Software již oznámil podporu Oracle8i ze strany svého Progress Apptivity (ten je mimochodem skupinou Gartner Group považován za jeden z nejlepších produktů v kategorii integrovaných aplikačních prostředí). Z technologického hlediska není Oracle8i žádnou revoluční novinkou, ale výsledkem současného vývoje využívání internetových služeb. To ale v žádném případě není na škodu, a osobně se domnívám, že růžové vize vedení společnosti jsou oprávněné.

Váš názor Další článek: Ikonka Tento počítač na ploše – otevřít nebo prozkoumat?

Témata článku: Internet, Oracle, Progress, Stát, Celá řada, Ucelená platforma, Hlavní zájem, Nejnovější rodina, Nejkratší doba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost