Oracle WebDB poháněl atletiku

V průběhu nedávno skončeného Mistrovství světa v atletice provozovalo ARD Virtuální informační studio založené na systému Oracle8.
V průběhu nedávno skončeného Mistrovství světa v atletice provozovalo ARD (německé konsorcium rozhlasových a televizních stanic) Virtuální informační studio založené na systému Oracle8, serveru Oracle Application a prostředí Oracle WebDB. Veškeré zprávy a novinky byly vkládány a publikovány pomocí komponent vytvořených právě ve WebDB (výsledky soutěží byly do databáze importovány přímo z dodávaných souborů). Uživatelé z celého světa tak měli k dispozici takřka okamžitě nejen nejnovější výsledky jednotlivých disciplín, ale také celou řadu dalších informací o všech atletech i o celém šampionátu – včetně obrázků či zvukových a video záznamů.

Živě komentuje: I přes některé mé výhrady k prostředí Oracle WebDB (například nedostatečné kontroly při vývoji, vše blíže v 8. čísle časopisu Connect!) se společnosti Oracle nemůže upřít ohromný krok vpřed. Uživatel uvedením tohoto produktu v polovině roku získal šanci rychle vytvářet (a především pak provozovat) kvalitní databázovou aplikaci využívající moderních internetových technologií a zpracovávající také multimediální data. Uvedené Virtuální informační studio tento fakt jen dokazuje – v konečném součtu nebylo na úplnou realizaci potřeba více než jednoho „člověkoměsíce“. Sportovní fanoušci jsou v posledních letech první skupinou široké veřejnosti, která využívá výhod nejnovějších technologií (a to nejen databázových) – připomeňme například obdobný systém společnosti Sybase, který sklidil značné uznání na loňském mistrovství světa ve fotbale.

Váš názor Další článek: Programujte s Autodeskem

Témata článku: Video, Oracle, Virtuální svět, Sportovní zpráva, Celý svět, Moderní svět, Moderní komponenta


Určitě si přečtěte

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch