Oracle WebDB poháněl atletiku

V průběhu nedávno skončeného Mistrovství světa v atletice provozovalo ARD Virtuální informační studio založené na systému Oracle8.
V průběhu nedávno skončeného Mistrovství světa v atletice provozovalo ARD (německé konsorcium rozhlasových a televizních stanic) Virtuální informační studio založené na systému Oracle8, serveru Oracle Application a prostředí Oracle WebDB. Veškeré zprávy a novinky byly vkládány a publikovány pomocí komponent vytvořených právě ve WebDB (výsledky soutěží byly do databáze importovány přímo z dodávaných souborů). Uživatelé z celého světa tak měli k dispozici takřka okamžitě nejen nejnovější výsledky jednotlivých disciplín, ale také celou řadu dalších informací o všech atletech i o celém šampionátu – včetně obrázků či zvukových a video záznamů.

Živě komentuje: I přes některé mé výhrady k prostředí Oracle WebDB (například nedostatečné kontroly při vývoji, vše blíže v 8. čísle časopisu Connect!) se společnosti Oracle nemůže upřít ohromný krok vpřed. Uživatel uvedením tohoto produktu v polovině roku získal šanci rychle vytvářet (a především pak provozovat) kvalitní databázovou aplikaci využívající moderních internetových technologií a zpracovávající také multimediální data. Uvedené Virtuální informační studio tento fakt jen dokazuje – v konečném součtu nebylo na úplnou realizaci potřeba více než jednoho „člověkoměsíce“. Sportovní fanoušci jsou v posledních letech první skupinou široké veřejnosti, která využívá výhod nejnovějších technologií (a to nejen databázových) – připomeňme například obdobný systém společnosti Sybase, který sklidil značné uznání na loňském mistrovství světa ve fotbale.

Váš názor Další článek: Programujte s Autodeskem

Témata článku: Video, Oracle, Moderní komponenta, Virtuální svět, Moderní svět, Sportovní zpráva, Celý svět


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11