Oracle tři roky po sobě poráží Microsoft

Podle Dataquestu si společnost Oracle v loňském roce udržela dominantní postavení i na trhu s databázovými technologiemi pro platformu MS Windows NT.
Jak vyplývá z nejnovější výzkumné zprávy vydané Dataquestem, společnost Oracle si v loňském roce udržela dominantní postavení i na trhu s databázovými technologiemi pro platformu MS Windows NT. Dle této zprávy připadalo v roce 1998 na produkty Oracle celých 46,1% trhu (nárůst 55% oproti předchozímu roku). Jedná se o velmi dobrý výsledek, zejména pak ve srovnání s „pouhými“ 12% Microsoftu.

Živě komentuje: Společnost Oracle tento úspěch zopakovala již potřetí za sebou. Na druhou stranu největší želízko v ohni ze stáje Microsoftu, nový MS SQL Server, bylo do prodeje dáno teprve těsně před koncem roku. Nechci se pustit do diskusí, zda je lepší, než Oracle8 či Oracle8i. Za rok touto dobou uvidíme, zda se Microsoftu podaří nepříjemný poměr na trhu s databázovými technologiemi když ne zvrátit, tak alespoň vyrovnat. Pravdou je, že společnost Oracle zůstává na databázovém trhu i nadále jedničkou. Například pro srovnání – na UNIXových platformách ovládá tato druhá největší softwarová společnost na světě 60,9% trhu (druhý Informix s 13,2% a třetí IBM s 7,1%) – Microsoft žádným databázovým produktem pro UNIX nedisponuje. Zajímavý je také odhad o nárůstu databázového trhu – ze současných 7,1 miliard dolarů v roce 1998 na více než 10 miliard USD v roce 2003 (chápáno v nových licencích za rok).

Diskuze (1) Další článek: Jak na stromy v 3D Studiu MAX a VIZ

Témata článku: Microsoft, Windows, Oracle, Sob, TRI, Nejnovější výzkum


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor