Oracle tři roky po sobě poráží Microsoft

Podle Dataquestu si společnost Oracle v loňském roce udržela dominantní postavení i na trhu s databázovými technologiemi pro platformu MS Windows NT.
Jak vyplývá z nejnovější výzkumné zprávy vydané Dataquestem, společnost Oracle si v loňském roce udržela dominantní postavení i na trhu s databázovými technologiemi pro platformu MS Windows NT. Dle této zprávy připadalo v roce 1998 na produkty Oracle celých 46,1% trhu (nárůst 55% oproti předchozímu roku). Jedná se o velmi dobrý výsledek, zejména pak ve srovnání s „pouhými“ 12% Microsoftu.

Živě komentuje: Společnost Oracle tento úspěch zopakovala již potřetí za sebou. Na druhou stranu největší želízko v ohni ze stáje Microsoftu, nový MS SQL Server, bylo do prodeje dáno teprve těsně před koncem roku. Nechci se pustit do diskusí, zda je lepší, než Oracle8 či Oracle8i. Za rok touto dobou uvidíme, zda se Microsoftu podaří nepříjemný poměr na trhu s databázovými technologiemi když ne zvrátit, tak alespoň vyrovnat. Pravdou je, že společnost Oracle zůstává na databázovém trhu i nadále jedničkou. Například pro srovnání – na UNIXových platformách ovládá tato druhá největší softwarová společnost na světě 60,9% trhu (druhý Informix s 13,2% a třetí IBM s 7,1%) – Microsoft žádným databázovým produktem pro UNIX nedisponuje. Zajímavý je také odhad o nárůstu databázového trhu – ze současných 7,1 miliard dolarů v roce 1998 na více než 10 miliard USD v roce 2003 (chápáno v nových licencích za rok).

Diskuze (1) Další článek: Jak na stromy v 3D Studiu MAX a VIZ

Témata článku: Microsoft, Windows, Oracle, Sob, Nejnovější výzkum


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2019 ** Článek postupně aktualizujeme

redakce | 29

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch