Oracle sází milión dolarů proti Microsoftu!

Larry Ellison, šéf společnosti Oracle, nabídl jeden milión dolarů tomu, komu se podaří provést dotaz č. 5 dle testu TPC-D na terabytové databázi za využití MS SQL Serveru 7.0 tak, aby potřebný čas nebyl stokrát větší, než je rekord v tomto testu dosažený na serveru Oracle8i.
Nejedná se o legraci. Larry Ellison, šéf společnosti Oracle, nabídl celý jeden milión dolarů tomu, komu se podaří provést dotaz č. 5 dle testu TPC-D na terabytové databázi za využití MS SQL Serveru 7.0 tak, aby potřebný čas nebyl stokrát větší, než je rekord v tomto testu dosažený na serveru Oracle8i. Pro vlastní test, který je založen na jednoduchém data warehousovém dotazu nad šesti tabulkami určeném ke zjištění zisku podle polohy dodavatelů, se smí použít libovolného dostupného hardware. Akce se může zúčastnit i Microsoft.

Živě komentuje: Nový SQL Server společnosti Microsoft je plný očekávání. Jednou z uváděných výhod tohoto systému je podpora technologie data warehousingu (součástí je OLAP server). Jedná se o oblast, která dosud byla doménou pouze velkých databázových serverů. Výzva nejvyššího představitele Oracle mohla být vyřčena na základě dvou myšlenek. První vychází z předpokladu, že se nikomu nepodaří danou hranici pokořit. A pokud přece - o kolik? Zde je, dle mého, základ druhé možnosti. Bude to 90x, 80x, 70x … ? Tak jako tak bude mít Oracle v rukou ohromný reklamní potenciál - "podívejte se, Microsoft je tolikrát a tolikrát pomalejší!" či "nikomu se hranici překonat nepodařilo!". A za takovou reklamu riziko ve výši jednoho miliónu dolarů určitě stojí.

Váš názor Další článek: TweakUI – co všechno dovede s myší (III.)

Témata článku: Oracle, Milión, Nejvyšší zisk, Milión dolarů, Potřebný hardware

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost