Oracle certifikoval Mac OS

Společnosti Oracle a Apple koncem minulého týdne oznámily, že počítače s operačním systémem Mac OS 9 plně vyhovují požadavkům kladeným novou generací aplikací firmy Oracle určených pro podnikovou sféru.
Společnosti Oracle a Apple koncem minulého týdne oznámily, že počítače s operačním systémem Mac OS 9 plně vyhovují požadavkům kladeným novou generací aplikací firmy Oracle určených pro podnikovou sféru – E-Business Suite (Release 11i). Tato certifikace znamená, že počítače Apple mohou sloužit jako klienti pro přístup k tomuto podnikovému balíku přes webové rozhraní (E-Business Suite je kompletně orientováno na webové prostředí) za využití MRJ (Apple Macintosh Runtime for Java) verze 2.2.3. Certifikace pro nadcházející Mac OS X je očekávána v průběhu příštího roku.

Živě komentuje: Balík podnikových produktů Oracle E-Business Suite je ve své kategorii plně využívající webových technologií jediným, který je pro počítače s Mac OS v tuto chvíli k dispozici. Díky bezproblémové certifikaci vedení společnosti Oracle předpokládá, že počítače Apple by se v brzké době mohly stát jednou z oficiálních demonstračních platforem při podpoře prodeje Oracle E-Business Suite. Vzhledem ke stálé oblibě operačních systémů Mac a faktu, že ekonomický balík firmy Oracle patří mezi to nejlepší na trhu, je certifikace prospěšná pro obě strany.

Váš názor Další článek: Hardware pro trochu znalé – díl XVI. – výměnné disky zapouzdřené

Témata článku: Apple, Oracle, OS X, Podnikový počítač, Oficiální klient, Mac OS, Mac, Minulá generace, Java Runtime, Apple Mac, Obliba, Nadcházející týden


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky