Oracle a Hewlett-Packard upevňují spolupráci

30. září 1999
Computer 19/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Společnost Oracle oznámila, že operační systém HP-UX byl vybrán jako další vývojová platforma – zejména pak pro databázové produkty a aplikace pro elektronickou komerci.
Společnost Oracle oznámila, že operační systém HP-UX (spolu s dalšími serverovými produkty firmy Hewlett-Packard) byl vybrán jako další vývojová platforma – zejména pak pro databázové produkty a aplikace pro elektronickou komerci. Tento krok jen dokazuje, že u druhé největší softwarové společnosti na světě to s internetovými technologiemi (v oblasti podpory Internetu patří produkty HP mezi světovou špičku) myslí i nadále vážně. Současně společnost Oracle oznámila, že současně přesunula na servery HP některé ze svých intranetových aktivit (včetně zajištění elektronické pošty a podpory prodeje).

Živě komentuje: Produkty společnosti Oracle byly vždy nejdříve dostupné pro tzv. vývojové platformy – těmi až dosud byly produkty společnosti Sun Microsystems (platforma Sun Solaris) a v posledních letech také společnosti Microsoft (platforma MS Windows NT). Na rozšíření spolupráce získají především zákazníci společnosti Hewlett-Packard. Ti sice měli jednotlivé databázové a aplikační produkty firmy Oracle k dispozici již dříve, ale vždy s určitým zpožděním. Nyní bude vývoj nových produktů probíhat přímo pro HP-UX a novinky tak budou využívat všech výhod touto platformou nabízených. Důležitý je také fakt, že užší spolupráce by se v budoucnu měla týkat nejen klasických serverů, ale například také mobilních řešení. Příznivci současných vývojových platforem se ale o budoucnost rozhodně bát nemusí – Sun Solaris a MS Windows NT budou vývojovými platformami i nadále.

Váš názor Další článek: Computer 19/99

Témata článku: Microsoft, Windows, Hewlett Packard (HP), Oracle, Páčka, Spol, Hewlett-Packard, Platforma, Pack


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11