Oracle a Hewlett-Packard upevňují spolupráci

30. září 1999
Computer 19/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Společnost Oracle oznámila, že operační systém HP-UX byl vybrán jako další vývojová platforma – zejména pak pro databázové produkty a aplikace pro elektronickou komerci.
Společnost Oracle oznámila, že operační systém HP-UX (spolu s dalšími serverovými produkty firmy Hewlett-Packard) byl vybrán jako další vývojová platforma – zejména pak pro databázové produkty a aplikace pro elektronickou komerci. Tento krok jen dokazuje, že u druhé největší softwarové společnosti na světě to s internetovými technologiemi (v oblasti podpory Internetu patří produkty HP mezi světovou špičku) myslí i nadále vážně. Současně společnost Oracle oznámila, že současně přesunula na servery HP některé ze svých intranetových aktivit (včetně zajištění elektronické pošty a podpory prodeje).

Živě komentuje: Produkty společnosti Oracle byly vždy nejdříve dostupné pro tzv. vývojové platformy – těmi až dosud byly produkty společnosti Sun Microsystems (platforma Sun Solaris) a v posledních letech také společnosti Microsoft (platforma MS Windows NT). Na rozšíření spolupráce získají především zákazníci společnosti Hewlett-Packard. Ti sice měli jednotlivé databázové a aplikační produkty firmy Oracle k dispozici již dříve, ale vždy s určitým zpožděním. Nyní bude vývoj nových produktů probíhat přímo pro HP-UX a novinky tak budou využívat všech výhod touto platformou nabízených. Důležitý je také fakt, že užší spolupráce by se v budoucnu měla týkat nejen klasických serverů, ale například také mobilních řešení. Příznivci současných vývojových platforem se ale o budoucnost rozhodně bát nemusí – Sun Solaris a MS Windows NT budou vývojovými platformami i nadále.

Váš názor Další článek: Computer 19/99

Témata článku: Microsoft, Windows, Hewlett Packard (HP), Oracle, Platforma, Pack, Páčka, Hewlett-Packard


Určitě si přečtěte

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch