Optimalizace ve správném Rhythmu

Společnost Logis přichází s nabídkou produktu Rhythm. Nejedná se přitom o další z produktů ERP plánování, ale o nadstavbu nad stávajícím IS – typicky ERP systémem.
Společnost Logis přichází s nabídkou produktu Rhythm. Nejedná se přitom o další z produktů ERP plánování, ale o nadstavbu nad stávajícím IS – typicky ERP systémem. Projekty Rhythm jsou zaměřeny na významné zvýšení konkurenceschopnosti podniků. Cílem projektů je zlepšení návratnosti vložených (zvýšení hodnoty ROA - Return Of Assets).

Celosvětově existuje několik stovek implementací - např. 3M Bell Helicopter, Black & Decker, British Steel, Ciba-Geneva Pharmaceutical, Coca-Cola Beverages, Compaq Computer, Dell Corporation, DHL, EMI Compact Discs, Ford Motor, General Motors, Hewlett-Packard, Whirlpool a mnoho jiných. I v naší republice již existují referenční implementace, a to TOS Varnsdorf a.s. a Vítkovice a.s.

Rozdíly Rhythm proti klasickým ERP a MRP systémům
Datové struktury, metodologie a aplikační logika produktu Rhythm se od tradičních plánovacích systémů liší v těchto rysech:

Přesná reprezentace dodavatelského řetězce - díky objektové orientaci a rozlišování „tvrdých“ a „měkkých“ omezení umožňuje komplexní modelování dodavatelských řetězců. „Tvrdá“ omezení nelze měnit – např. maximální výkon výrobního stroje - „měkká“ omezení ano - např. materiálové zdroje – a právě jejich změnou lze dosáhnout optimálního řešení.

Souběžné plánování - při sekvenčním zpracování je plán odbytu pouze vstupem do výrobního plánu bez zpětné vazby na plánování dle požadavků odbytu. Rhythm reprezentuje integrovaný model dodavatelského řetězce od zajištění surovin, přes výrobní proces, až po dodání výrobků zákazníkovi Narozdíl od postupného plánování, je při souběžném plánování možno všechny kroky výrobního procesu sledovat současně. Proto je schopen nabídnout řešení optimalizující efektivitu dodavatelského řetězce jako celku. To je mnohem účinnější než provádění řady lokálních optimalizací.

Obousměrné promítání změn - např. nepředvídatelné snížení výrobní kapacity může být automaticky signálem pro snížení nákupu surovin a případně také přeplánování dodacích termínů. Změna a její důsledky se tedy rozšíří z místa vzniku přes celý model dodavatelského řetězce a Rhythm okamžitě nabídne optimální řešení, které již zohledňuje provedenou změnu v plánování nebo rozvrhování.

Vyhodnocení požadovaných dodacích termínů - na rozdíl od klasických MRP systémů, které zpracovávají zakázky podle doby jejich vzniku, integrovaný pohled produktu Rhythm na dodavatelský řetězec umožňuje automaticky vyhodnotit, zda je možno vyhovět požadovanému termínu dodání zakázky odběrateli. Rhythm dovoluje uživatelům změnu pořadí zpracování zakázek, změnu alokací na zakázky a úpravy zakázek podle potřeb podniku.

Rychlá implementace - Rhythm umožňuje snadnou integraci s mnoha existujícími MRP a ERP systémy. Výsledkem je velice krátká doba pro implementaci. Podle projektu lze dosáhnout funkčního nasazení produktu již po třech až čtyřech měsících.

Podpora rozhodování - je daná především rychlostí analýzy a optimalizace díky trvalému uložení dat v paměti počítače a objektové orientaci produktu.

Mě osobně se na celém systému zamlouvá jednoduchost s jakou jej lze ovládat spolu s rychlostí a účinností optimalizace.

Váš názor Další článek: Pravý undelete i pro Windows NT

Témata článku: Varnsdorf, Tradiční uložení, Požadovaná rychlost, Packard Bell, Vznik, Optimalizace, Trvalé uložení, Celý model, Celý plán, Komplexní model, Coca Cola, Steel, General Motors, Whirlpool, Bell Helicopter, Dodavatelský řetězec, Geneva, Motors, Vítkovice, DHL, Výrobní stroj


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 100Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF