OptimAccess proti dialerům v nové verzi

Společnost SodatSW připravila pro své uživatele novou verzi řešení problematiky ochrany proti dialerům – podvodným programům, které upravují telefonní čísla pro vytáčené internetové připojení.

Produkt Antidialer OptimAccess Dial ver. 3.0 pracuje na principu jednoúčelového ovladače, který chrání stávající připojení před změnou vytáčeného čísla a zároveň znemožní vytvoření připojení nového.

V prostředí Windows 2000 a XP dokáže ovladač kontrolovat informace jdoucí do portu a zamezit tak vytočení nežádoucího čísla ještě před tím než modem vůbec linku aktivuje - „zvedne sluchátko“. OptimAccess Dial tak chrání telefonní účet i před viry nebo dialery, které vytáčí číslo bez nutnosti mít vytvořené a nastavené připojení do internetu, tedy přímým voláním TAPI nebo pomocí AT příkazu, který posílá informace přímo do portu.

Nová verze již pravděpodobně nebude uvolněna jako freeware, poslední bezplatnou variantou tak pro domácí uživatele pravděpodobně zůstane OptimAccess Dial 2.

Zdroj: SodatSW

Témata článku: Download, Nová sluchátka, Telefonní číslo, Nová linka, Verze, Vera, Dialer, Bezplatná varianta, Nový účet

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu