OptimAccess proti dialerům v nové verzi

Společnost SodatSW připravila pro své uživatele novou verzi řešení problematiky ochrany proti dialerům – podvodným programům, které upravují telefonní čísla pro vytáčené internetové připojení.

Produkt Antidialer OptimAccess Dial ver. 3.0 pracuje na principu jednoúčelového ovladače, který chrání stávající připojení před změnou vytáčeného čísla a zároveň znemožní vytvoření připojení nového.

V prostředí Windows 2000 a XP dokáže ovladač kontrolovat informace jdoucí do portu a zamezit tak vytočení nežádoucího čísla ještě před tím než modem vůbec linku aktivuje - „zvedne sluchátko“. OptimAccess Dial tak chrání telefonní účet i před viry nebo dialery, které vytáčí číslo bez nutnosti mít vytvořené a nastavené připojení do internetu, tedy přímým voláním TAPI nebo pomocí AT příkazu, který posílá informace přímo do portu.

Nová verze již pravděpodobně nebude uvolněna jako freeware, poslední bezplatnou variantou tak pro domácí uživatele pravděpodobně zůstane OptimAccess Dial 2.

Zdroj: SodatSW

Témata článku: Download, Nová sluchátka, Vera, Telefonní číslo, Nový účet, Verze, Nová linka, Bezplatná varianta

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 113


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji