Opravdu si myslíte, že vaši zaměstnanci v pracovní době pracují?

Pokud jste si na otázku v titulku tohoto článku odpověděli kladně, pak byste se měli o oprávněnosti svého přesvědčení ujistit programem Boss Everyware, kterému se věnujeme v dnešní recenzi. Možná budete sami překvapeni!
Pokud jste si na otázku v titulku tohoto článku odpověděli kladně, pak byste se měli o oprávněnosti svého přesvědčení ujistit programem Boss Everyware, kterému se věnujeme v dnešní recenzi. Možná budete sami překvapeni!

Boss Everyware 1.35 je utilitka, která běží skrytě na pozadí, ukládá data o použití počítače a o tom, jak zaměstnanec/uživatel využívá pracovní čas. Zaznamenává údaje o tom, jaké programy uživatel používal, kdy a jak dlouho pracoval v jakém okně, a prozradí také všechny navštívené www adresy. Zapsaná data mohou být snadno importována do databázového programu či tabulkového procesoru, kde je můžete vyhodnotit a dále zpracovat. Máte možnost tyto informace zašifrovat a lze též spojit "reporty" z jednotlivých pracovních stanic v síti do jediného souboru. Program se nedá obejít ani tím, spustí-li uživatel aplikace, se kterými má pracovat, a současně hraje například Solitaire.

Autor sám vyzdvihuje především tyto vlastnosti, se kterými po otestování plně souhlasím:

  • Velmi přívětivé uživatelské prostředí – všechny parametry lze snadno nastavit na jediném konfiguračním panelu.
  • Neovlivňuje normální funkci operačního systému.
  • Nevyžaduje žádné další dynamické knihovny, nepotřebujete žádný update systému.
Pro koho se Boss Everyware hodí?
  • Pro zaměstnavatele, kteří mohou monitorovat pracovní aktivitu svých podřízených.
  • Pro rodiče, kteří chtějí vědět, k čemu jejich dítko využívá počítač.
  • Pro systémové administrátory, kterým napoví, co všechno uživatel provedl, než jeho systém přestal fungovat nebo se zhroutil, a pomůže monitorovat akce, jež mohou být příčinou opakovaných pádů systému.
  • Pro vývojáře, kterým může pomoci najít nejvíce využívané části jejich projektů.

Při konfiguraci programu můžete mimo jiné nastavit čas, v němž bude monitorování prováděno. To se hodí zejména v případě, že chcete monitorovat pouze pracovní dobu zaměstnance, ale to, co s počítačem dělá mimo tento čas, je jeho záležitost. Můžete monitorovat také pouze vybrané aplikace a programy (např. jen Internet Explorer atp.). Zvolit můžete umístění souboru, do něhož bude ukládán záznam, nastavit, zda se má při každém spuštění soubor smazat, zda má být vytvořen nový, nebo zda se má zapisovat stále do jednoho souboru. Dále lze vybrat oddělovač jednotlivých položek (tabulátor nebo středník) a určit, zda má být výstupní soubor šifrován. V informacích o spuštěných programech můžete nastavit, zda nezapisovat/zapsat pouze název spuštěného souboru/zapsat spuštěný soubor včetně cesty, otevřená URL a další informace (jméno počítače, jméno uživatele, titulek okna programu).

Stiskne-li uživatel klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Del, neuvidí Secret Agenta v seznamu spuštěných úloh, což mu znemožní jeho odstavení. Ani v menu Start-Po spuštění nenajde žádnou novou ikonu. Pouze dostatečně znalý uživatel bude "špióna" hledat v registrech, kde ho najde v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run jako BEWHA.EXE. Pro sledování zaměstnanců, kteří nemají o registrech ani potuchy, tedy tento software stačí, pro pokročilého uživatele, neřku-li profesionála, ale nebude velký problém tuto aplikaci zlikvidovat.

Odinstalace programu je téměř bez chyby – jediný problém je ponechání zástupců v menu Programy, které budete muset odstranit ručně.

Shareware, zkušební doba 30 dnů, registrační poplatek 34 USD. Systémové požadavky: Windows 95/98, pod Windows NT nefunguje. Download, velikost: 633 KB

Diskuze (12) Další článek: Pentium III 750 MHz bude 10. ledna

Témata článku: Windows, Internet Explorer, Zaměstnanci, Solitaire, Secret, Mysl, Mys40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze filmu Quo vadis, Aida? Drásavě intenzivní připomenutí masakru ve Srebrenici

Recenze filmu Quo vadis, Aida? Drásavě intenzivní připomenutí masakru ve Srebrenici

Film Jasmily Žbanić, který má thrillerově nervní tempo, ale přitom si uchovává úctu k faktům a v jeho jádru stojí uvěřitelné osobní drama.

Marek Čech
Recenze filmů
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy