Oprava pro Windows 98 se stále příliš neblíží, zato budou hned dvě

Na servisní balíček pro Windows 98 se čeká napjatě a netrpělivě; už se aspoň ví, co v něm bude.
Ač je na světě už „druhá betaverze prvního servisního balíčku pro Windows 98 (!?)“, očekává se jeho finální vydání až někdy v březnu. Tato betaverze je zatím distribuována pouze výrobcům počítačů (tzv. OEM partnerům Microsoftu), kteří testují, zda odstraňuje některé problémy s Windows 98, nastávající zejména při instalování na některé jejich starší stroje a notebooky.

Zajímavé však je, že Microsoft přijde poprvé se dvěma typy tohoto servisními balíčky. První (nazvaný „OSR“), bude určen právě pro partnery, kteří si s ním upraví své nové instalace Windows 98. Druhý (nazvaný „SP1“) bude určen již existujícím zákazníkům, kteří si s ním upraví své existující instalace Windows 98. Bohužel se zatím zdá, že SP1 bude později neež OSR, protože zatím jeho druhá beta na světě není. Mezi hlavní novinky balíčků bude kromě množství drobných oprav a úprav patřit:

  • podpora pro zařízení připojovaných přes Device Bay
  • vylepšená podpora pro modemy, především pak pro USB modemy
  • přepracované WebTV
  • vylepšení bezpečnosti
  • opravy pro fungování Windows 98 v prostředí lokálních sítí
Živě komentuje: osobně se nejvíce těším na zmíněné „stovky drobných oprav“. Microsoft skutečně přiznává (například v Knowledge Base) docela velké množství sice droboučkých, ale přesto otravných chyb, a musím říci, že po několika měsících fungování Windows 98 mám dojem z jejich vyšší chybovosti než poslední verze Windows 95 (OSR2), ale podstatně nižší chybovosti než z první verze Windows 95. Každopádně bude servisní balíček vítán, a jako vždy je na pořadu dne otázka, s jakým zpožděním bude pro českou verzi. Servisní balíčky pro česká Windows NT následují s velice rozdílnou časovou ztrátou za originálem, některé se nedělaly vůbec, zato SP4 přišel rekordně brzo.
Váš názor Další článek: Service Pack 4 pro česká NT je tu!

Témata článku: Microsoft, Windows, Device, Windows 7 SP1, Drobný stroj, Oprava, Rozdílný svět

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů