Oprava pro Windows 95 běžící na AMD K6-2 nyní dostupná zdarma

Jak je známo vyskytla se chyba ve spojení s procesory AMD K6-2 a Windows 95. Může nastat u procesorů AMD K6-2 na frekvenci 350 MHz a vyšší. Nyní byla uveřejněna oprava.
Jak je známo vyskytla se chyba ve spojení s procesory AMD K6-2 a Windows 95. Může nastat u procesorů AMD K6-2 na frekvenci 350 MHz a vyšší. Projevuje se při startu systému hláškou "Windows Protection Error" a nutí nás tímto restartovat počítač. Jestli se chyba při startu neobjeví systém již dále pracuje bez problému. Firmy AMD a Microsoft uvedly, že chybu zapříčiňuje špatné programové časování Windowsů a chyba tudíž nespadá na vrub AMD. Microsoft ve svých 95-kách prostě nepočítal s takovou rychlostí procesoru a jak je vidět časování operačního systému je závislé na rychlosti procesorů a to by zásadně nemělo. Windows95 prý nebyl navržen pro procesory s frekvencí 350MHz a vyšší. Podobný problém nastal i s procesory Intel Pentium II 333MHz, ale byl brzy odstraněn.

Oprava této chyby byla známá již v září a byla dokumentována i na WWW prostorech firem AMD a Microsoft. Ovšem Microsoft požadoval za podporu při odstranění této chyby po zákaznících 35USD (že by podpora Intelu ?). Nyní si však AMD vzala úkol na vlastní bedra a zaručuje opravu chyby zdarma. Zákazníci ji můžou nalézt na stránkách AMD zde.

A nakonec jedna potěšitelná zpráva pro uživatele počítačů s procesory AMD K6-2. Operační systém MS Windows 98 již tuto chybu neobsahuje :-).

Váš názor Další článek: Dell poráží Compaq v prodeji počítačů

Témata článku: Windows, DOS, Chyba, Oprava, Error

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost