Microsoft | Simulátor | Flight Simulator

Oprašte joysticky a upgradujte počítač: MS Flight Simulator 2020 startuje 18. srpna ve třech verzích

Ačkoli beta testování nejnovější verze MS Flight Simulatoru má začít až 30. července, Microsoft už má jasno o termínu zahájení prodejů. V pondělí večer oznámil e-mailem datum oficiálního uvedení na trh, kterým je úterý 18. srpna. Případní zájemci si mohou hru již nyní předobjednat přes Microsoft Store.

Flight Simulator 2020 bude k dispozici ve třech verzích, lišících se obsahem – tedy zejména počtem dostupných letadel a letišť. Letošní verze hodlá zaujmout jak precizním grafickým zpracováním létajících strojů a letišť, tak i realistickým fyzikálním modelem. Youtuber Mentour Pilot, který pracuje jako pilot dopravního letadla, řekl o MSFS 2020: „převyšuje vše, co jsem dosud viděl v leteckých simulátorech“.

Tři verze

Pojďme se podívat na tři verze, ve kterých bude letošní Microsoft Flight Simulator dostupný. Uvedené ceny platí pro předprodej přes Microsoft Store a zákazníci po zakoupení získají nárok i na všechny následující aktualizace:

  • Standard Edition - 20 letadel a 30 letišť - 1789 Kč
  • Deluxe Edition - 25 letadel a 35 letišť - 2299 Kč
  • Premium Deluxe Edition - 30 letadel a 40 letišť - 3099 Kč
Klepněte pro větší obrázek 
Rozdíly mezi verzemi MSFS 2020

Konkrétní seznam letadel a letišť obsažených v jednotlivých verzích lze vyčíst z tabulky výše. Ve všech případech si budete moci zalétat například s Airbusem A320neo, Boeingem 747-8, Cessnou 152, Cessnou 208B Grand Caravan EX nebo českým strojem Zlín Savage Cub. Překvapivě však v nabídce chybí jakýkoli typ Boeingu 737.

Ve verzi Deluxe dostanete navíc letadla Diamond DA40-TDI, Diamond DA20, Beechcraft Baron G58, Cessnu 152 Aerobat a Cessnu 172 Skyhawk. Nejvyšší varianta Premium pak přináší ještě Boeing 787-10 Dreamliner, Cirrus SR-22, Pipistrel Virus SW 121, Cessnu Citation Longitude a Zlín Shock Ultra.

MSFS 2020

Kromě precizně zpracovaných letadel a letišť, obsahujících i ty nejmenší detaily, se můžete těšit na realistické počasí či nové provedení střídání dne a noci. Počasí bude odpovídat skutečnosti, takže pokud bude například v Praze pršet, budete i ve hře přistávat v kapkách deště.

Nová verze leteckého simulátoru bude obsahovat živý provoz, takže se budete na nebi setkávat s ostatními simulátorovými piloty. Zásadního přepracování se dočkal také fyzikální model, který by měl prakticky úplně odpovídat skutečnosti.

Hra obsahuje 1,5 miliardy budov, 2 biliony stromů, hory, silnice, řeky i vodní plochy. Soudě z prvních ukázek to bude po grafické stránce mimořádně povedený zážitek. Pokud jsou letecké simulátory vaším šálkem kávy, možná je čas oprášit joysticky a berany, případně udělat upgrade počítače. Jako minimální konfiguraci Microsoft uvádí procesor AMD Ryzen 3 1200/Intel Core i5-4460, grafiku AMD Radeon RX570/Nvidia GTX 770 a nejméně 8 GB operační paměti.

Diskuze (15) Další článek: Elon Musk: „Tesla je velmi blízko autonomii úrovně 5.“

Témata článku: Microsoft, Hry, Letadla, Microsoft Store, Létání, Praha, Airbus, Boeing, Simulátor, Flight Simulator, Fyzikální model, AMD Ryzen, Letiště, MSFS, Joystick, Cessna, Diamond, AMD Radeon, MS Flight Simulator, Deluxe, Počítač, Verze, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vodafone výrazně zlevnil gigabitový internet. Sleva zůstane napořád
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuVodafonePřipojení k internetu
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky