Opět sdílení modemu

Patrik Plachý: Chtěl bych vás požádat o pomoc se dvěma problémy.

Při stahování souboru z...

Patrik Plachý: Chtěl bych vás požádat o pomoc se dvěma problémy.

Při stahování souboru z Internetu mi "spadne" spojení. Je možné nějakým způsobem doplnit zbývající část souboru, například pomocí nějaké utility?

Existuje způsob, jak v síti Microsoft Windows sdílet modem?

Computer: Pokud stahujete soubor z Internetu pomocí prohlížeče (například Netscape Navigator, Microsoft Internet Explorer) a spadne přitom spojení, nezbývá než rychle zkopírovat tento soubor z cache na disku (u Microsoft Internet Exploreru je to adresář windows\ temporary internet files\ cache*) dříve, než se soubor smaže, a doplnit zbytek souboru některým z FTP programů (viz níže).

Nejlepší řešení se nabízí ve stahování souborů pomocí některého z FTP programů. Já například používám program CuteFTP. Při přerušení download procedury se totiž soubor uzavře a zůstane na disku. Po obnovení spojení se stačí jen připojit na server a znovu spustit download souboru. Na obrazovce se objeví okno se třemi volbami (Resume, Overwrite, Cancel), z nichž volba Resume dokončí download zbývající části souboru. Dejte si pozor na to, jestli server, z nějž budete soubor stahovat, umožňuje tuto funkci - při připojení na server se objeví hláška:

Server can resume broken download.

Shareware programu CuteFTP můžete najít na adrese: http://www.cuteftp.com.

Teď k druhému dotazu. Samozřejmě existuje způsob, jak v síti Microsoft Windows sdílet modem. Na tento dotaz jsem však odpovídal v Computeru 6/97. Pro případ, že toto číslo nemáte k dispozici, uvedu jen stručný přehled:

program WinPort - umožňuje sdílet modem na novellové síti, Windows NT 3.5 Server, nebo na jakékoli síti s použitím protokolů IPX, NetBIOS, nebo TCP/IP.

Modem Share - jen pro Windows 95.

WinGate - program je nutno nainstalovat na počítač s Windows 95, přistupovat k modemu na tomto počítači můžete i z Windows 3.x. WinGate pracuje také pod Novell Netware, Lantastic Network, Windows NT Workstation a Server.

Váš názor Další článek: Softwarový gigant zakládá nové výzkumné centrum

Témata článku: Microsoft, Windows, Modem, Mode, Cancel, Sdílení, Resume


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu