Samsung | DDR5 | Paměti

Operační paměti DDR5 jsou za rohem. Samsung je začne hromadně vyrábět příští rok

Na počítačích, noteboocích, serverech i dalších zařízeních už poměrně dlouho používáme operační paměti DDR4 v různých variantách a v poslední době se frekvence dostala i do vysokých oblastí kolem 5 GHz. Nová generace přinese spousty vylepšení a Samsung už je plně nachystaný.

Samsung už v této chvíli vyrábí některé čipy pro operační paměti DDR4 pomocí pokročilé technologie EUV (už jich takto vyrobil přes milion kusů) a nejinak tomu bude i u DDR5.

Klepněte pro větší obrázek 
DDR4 vs DDR5 – srovnání parametrů a funkcí

S hromadnou výrobou pamětí DDR5 a LPDDR5 se začne v roce 2021 a používat se bude stejná čtvrtá generace 10nm technologie (EUV), přičemž zatím jsou plánované 16Gb čipy v rámci 12palcových waferů D1a. Díky tomu dvojnásobně vzroste kapacita výroby.

Micron na začátku roku oznámil, že už vzorky DDR5 rovněž testuje a přinesou kromě vyššího výkonu i nižší spotřebu.

Diskuze (10) Další článek: Aktualizace Chrome budou pokračovat. Google je začne vydávat od dubna

Témata článku: Technologie, Notebooky, Počítače, Samsung, DDR5, Výroba, Paměti, Opera ?, Paměť, Operační paměť, Generace, Čip, Roh, EUVTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost