Prohlížeče | Kryptoměny | Opera

Opera vytvořila „kryptoprohlížeč“ pro metaversa a Web 3.0

Pod značkou Opera vychází celá řada prohlížečů. Zejména na mobilech softwarová firma hodně experimentovala a udržovala při životě řadu produktů. Na osobních počítačích byla situace naopak zcela přehledná až do zhruba půlky roku 2019, kdy výrobce představil tzv. herní prohlížeč Opera GX.

Portfolio teď rozšiřuje o přehlížeč, který se pro změnu soustředí na kryptofunkce. Standardní edice Opery má např. kryptopeněženku, a to rovněž od roku 2019, na mobilech ji nabídla ještě dříve. Opera se veze na vlně zájmu o kryptoměny, pod povrchem je to ovšem stále stejný prohlížeč.

Jen se vizuálně stylizuje do tmavých tónů a logo převádí do neonových zelenomodrých odstínů. Opera tvrdí, že chce usnadnit hledání decentralizovaných aplikací (dapps) a metaverzů. Nad rámec toho, na co jste z Opery zvyklí, edice Opera Crypto k výbavě přidává tzv. Crypto Corner. Je to stránka se zprávami ze světa kryptoměn.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nový prohlížeč se silně opírá o marketing s tím, že vyzdvihuje, jak podporuje tzv. web 3.0. tuto strategii Opera používá už několik let. Opera Crypto se prozatím nachází ve fázi betatestování. Zkušební verzi si můžete stáhnout pro Windows, macOSAndroid.

Opera není prvním a jediným prohlížečem, který se zajímá o kryptoměny. Např. Brave má dokonce vlastní kryptoměnu, kterou vás odmění za sledování vlastních reklam. Jimi chce nahradit klasické reklamy na webech.

Zdroje: Opera Newsroom

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc. Do této kategorie řadíme také digitální tokeny NFT.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (2) Další článek: ImprovMX je nejjednodušší způsob, jak mít Gmail na vlastní doméně i nadále zdarma

Témata článku: Software, Prohlížeče, Kryptoměny, Android, Opera, Reklama, Kryptoměnová peněženka, Prohlížeč, OPERA GX, Windows Windows, Osobní počítač, Corner, Mobil, Edice, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Některé telefony řady Galaxy S22 trápí problémy s konektivitou. Vypadávají data, GPS a nefungují hovory

Některé telefony řady Galaxy S22 trápí problémy s konektivitou. Vypadávají data, GPS a nefungují hovory

** Řada Galaxy S22 hlásí problémy s konektivitou ** Na telefony se někdy nedá dovolat, vypadávají data i GPS ** Samsung v ČR eviduje určitý počet problémových případů

Martin Chroust
GalaxyVýpadek
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows