Prohlížeče | Opera

Opera našla způsob, jak ochránit vkládaný obsah. Upozorní vás na manipulaci

Při vkládání obsahu ze schránky hrozí nebezpečí, že s obsahem bude manipulovat škodlivý kód. Mohlo by být upraveno např. číslo bankovního účtu, kvůli čemuž by se někdo mohl obohatit. Opera problém považuje za natolik důležitý, že mu věnovala čas a implementovala ochrannou funkci.

Vývojový tým tvrdí, že prohlížeč monitoruje citlivá data při kopírování. Není přitom jasné, jak Opera pozná a rozhodne, že právě pracujete s citlivými daty. Zkopírovaný obsah prohlížeč sleduje do doby, než jej vložíte. Kdyby došlo k manipulaci, upozorní vás na to.

Klepněte pro větší obrázekOpera vás upozorní, kdyby byl citlivý obsah během vkládání upraven

Zdá se, že prohlížeč nepřetržitě sleduje, co kopírujete. Obyčejný text nechrání, ale např. v případě IBANu zkopírovaného z anonymní stránky už ochranu oznámí, jak jsem si ověřil. Funkce se objevila v prozatím připravované Opeře 84, která bude dokončena v příštím roce. Kdybyste chtěli, můžete si vyzkoušet vývojové sestavení v kanále Developer.

Zdroje: blog Opera Desktop

Diskuze (19) Další článek: Starship poletí možná už v lednu. Dosažení orbity je na 50 %, s přistáním se nepočítá vůbec

Témata článku: Software, Prohlížeče, Bezpečnost, Opera, Manipulace, Funkce, Vývojový tým, Opera Desktop, Obsah, Citlivá data, Vkládání, Prohlížeč, Kopírování, Software na Heureka.cz