Opera bojuje proti Microsoftu humorem

Tvůrci prohlížeče Opera obviňují Microsoft, že záměrně kazí stránku MSN.com při používání jejich prohlížeče. Kde nepomáhá naštvání, třeba pomůže legrace.
Před dvěma týdny se ukázalo, že portál Microsoftu MSN cíleně posílá uživatelům Opery poškozené stránky. Jako odpověď na tento krok se Opera rozhodla vyrobit trucprohlížeč, který dělá úplně to samé, převádí webové stránky MSN do nesmyslných patvarů. Tento jazyk vychází podle oficiálního prohlášení z oblíbené postavičky švédského kuchaře ze seriálu Muppets Show, který je známý svým „Bork, bork, bork“. Přiznám se bez mučení, že ačkoli jsem pár dílů Muppets Show viděl, v češtině to nebylo a na žádného švédského borkujícího kuchaře si zrovna nepamatuji.

Chyba MSN spočívala v tom, že posílal prohlížeči Opera 7 jinou definici stylů, tato definice ale způsobila rozpadnutí layoutu stránky v Opeře 7, ačkoli Opera žádnou úpravu stylů nevyžaduje, při použití stylů určených Internet Exploreru zobrazuje stránku korektně. Bližší popis včetně ukázkových snímků obrazovky najdete na webu Opery. Chyba byla později opravena a nyní již v Opeře 7 vypadá MSN normálně, Opera 6 je ale dle webu stále postižena špatným zobrazováním. Již dříve byla na chvíli Opera zcela zablokována, když byl v nové verzi MSN.com tento prohlížeč označen jako nedostatečný, byť měl kompletní podporu všech nutných standardů.

Prohlížeč Opera se nicméně standardně identifikuje serverům jako Internet Explorer, pro identifikaci jako Opera je nutné změnit konfiguraci prohlížeče, uvedená chyba by se tak neměla dotýkat mnoha uživatelů.

Tvůrci Opery nyní, aby ukázali, lze problém postavit i opačně, vyrobili prohlížeč, který naopak záměrně kazí jeden konkrétní server a to MSN, ostatní servery jsou zcela v pořádku. Prznění převádí text na na pohled nesmyslné, výslovností ale blízké tvary. Například Weekend movie guide překládá jako Veekend mufeee-a gooeede-a. Praktická využitelnost nula, ale jako forma protestu je to zajímavý krok.

Pokud se chcete k protestu připojit nebo jen vyzkoušet, co to vlastně dělá, můžete si stáhnout upravenou Operu 7.01 z firemního FTP.

Diskuze (51) Další článek: Novinky v Nero 6

Témata článku: Prohlížeče, Opera, Show, Mučení, Oficiální snímek, Uvedená chyba, Guide, Nutná úprava, Oblíbený web


Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku