Opera bojuje proti Microsoftu humorem

Tvůrci prohlížeče Opera obviňují Microsoft, že záměrně kazí stránku MSN.com při používání jejich prohlížeče. Kde nepomáhá naštvání, třeba pomůže legrace.
Před dvěma týdny se ukázalo, že portál Microsoftu MSN cíleně posílá uživatelům Opery poškozené stránky. Jako odpověď na tento krok se Opera rozhodla vyrobit trucprohlížeč, který dělá úplně to samé, převádí webové stránky MSN do nesmyslných patvarů. Tento jazyk vychází podle oficiálního prohlášení z oblíbené postavičky švédského kuchaře ze seriálu Muppets Show, který je známý svým „Bork, bork, bork“. Přiznám se bez mučení, že ačkoli jsem pár dílů Muppets Show viděl, v češtině to nebylo a na žádného švédského borkujícího kuchaře si zrovna nepamatuji.

Chyba MSN spočívala v tom, že posílal prohlížeči Opera 7 jinou definici stylů, tato definice ale způsobila rozpadnutí layoutu stránky v Opeře 7, ačkoli Opera žádnou úpravu stylů nevyžaduje, při použití stylů určených Internet Exploreru zobrazuje stránku korektně. Bližší popis včetně ukázkových snímků obrazovky najdete na webu Opery. Chyba byla později opravena a nyní již v Opeře 7 vypadá MSN normálně, Opera 6 je ale dle webu stále postižena špatným zobrazováním. Již dříve byla na chvíli Opera zcela zablokována, když byl v nové verzi MSN.com tento prohlížeč označen jako nedostatečný, byť měl kompletní podporu všech nutných standardů.

Prohlížeč Opera se nicméně standardně identifikuje serverům jako Internet Explorer, pro identifikaci jako Opera je nutné změnit konfiguraci prohlížeče, uvedená chyba by se tak neměla dotýkat mnoha uživatelů.

Tvůrci Opery nyní, aby ukázali, lze problém postavit i opačně, vyrobili prohlížeč, který naopak záměrně kazí jeden konkrétní server a to MSN, ostatní servery jsou zcela v pořádku. Prznění převádí text na na pohled nesmyslné, výslovností ale blízké tvary. Například Weekend movie guide překládá jako Veekend mufeee-a gooeede-a. Praktická využitelnost nula, ale jako forma protestu je to zajímavý krok.

Pokud se chcete k protestu připojit nebo jen vyzkoušet, co to vlastně dělá, můžete si stáhnout upravenou Operu 7.01 z firemního FTP.

Diskuze (51) Další článek: Novinky v Nero 6

Témata článku: Prohlížeče, Opera, Nutná úprava, Guide, Uvedená chyba, Oficiální snímek, Show, Oblíbený web, Mučení


Určitě si přečtěte

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji