Prohlížeče | Opera | Kryptoměnová peněženka

Opera 86 zpřehledňuje orientaci v adresním řádku. Snadno vyfotíte odstavec textu

Navigaci v adresním řádku čerstvá Opera 86 zpřehledňuje rozřazením výsledků do viditelně oddělených kategorií. Na prvním místě při psaní typicky uvidíte návrhy vyhledávání, samostatně budou stát návrhy na položky z historie, záložky atd.

Když označíte aspoň část textu o třech nebo více slovech, nabídne se možnost vyfocení. Snímek s textem se otevře ve standardním prostředí, v němž Opera poskytuje prostor pro úpravu pořízených fotografií webů. Editor před pár týdny lákal na tvorbu memů. Teď jej vývojový tým obohacuje o ořez.

Nedávno sice představila specializovaný kryptoprohlížeč, také standardní Opera ale nabízí kryptopeněženku. Kdybyste ji chtěli mít více po ruce, tak si ji teď přidáte do postranního panelu. Jedná se o volitelnou funkci. Prohlížeč v případě zájmu seženete na adrese www.opera.com.

O tom, jakými funkcemi se snaží zalíbit soudobé alternativní prohlížeče, jsme hovořili v Podcastu Živě:

Zdroje: blog Opera Desktop

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc. Do této kategorie řadíme také digitální tokeny NFT.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (2) Další článek: Mise Ax-1: Vesmírní turisté se v pořádku vrátili zpět na Zemi

Témata článku: Software, Prohlížeče, Kryptoměny, Historie, Opera, Kryptoměnová peněženka, Orientace, Adresní řádek, Řádek, Opera Desktop, Odstavec, Vývojový tým, Text, Software na Heureka.cz