Prohlížeče | Opera

Opera 69 se kamarádí s Twitterem a řekne vám, jak je venku

Norští tvůrci dnes vydali Operu 69, stahovat ji můžete pro Windows, macOS a Linux. Novinky nejsou zase tolik rajcovní, jak naznačuje číslo verze. Přijdou ale vhod všem, kteří v prohlížeči tráví několik hodin denně.

Hlavním tahákem je dle Opery integrovaný panel s Twitterem. Podobně jako si můžete z boční lišty otevřít miniokno s Messengerem, WhatsAppem, Instagramem nebo Telegramem, se teď rychle dostanete k čerstvým tweetům. Opera jako v jiných případech v panelu otevře responzivní web, takže na Twitteru budou všechny funkce, jako byste si stránku otevřeli ve zvláštním listu.

Na nové stránce, tedy obrazovce s rychlým přístupem, pak v levném horním rohu najdete widget s předpovědí počasí. Po prvním spuštění vám ukáže, jak je v Oslu (odkud Opera pochází). Zvolit si ale můžete vlastní místo buď pomocí geolokace, nebo zadáním adresy. Je to však dost promarněná příležitost. Ve widgetu jsou vidět jen teplota a oblačnost, další detaily se zobrazí až po kliknutí. A klik vás dovede na web accuweather.com.

Co dalšího se změnilo? Pomocí Ctrl+Tab se dostanete k novému náhledu všech otevřených listů. A odkazy odteď můžete přes kontextovou nabídku otevírat ve vámi vybraných pracovních plochách či, jak je nazývá Opera, – kontextech. Jedna plocha může sloužit k práci, druhá k zábavě, třetí k nakupování atd.

Diskuze (7) Další článek: Acer otevírá novou kategorii: odolné notebooky Enduro pro drsné podmínky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,