LibreOffice | OpenOffice

OpenOffice slaví 333 milionů stažení. LibreOffice jej ale dohání

Nadace Apache Software oznámila, že jí vyvíjený kancelářský balík OpenOffice pokořil laťku 333 milionů stažení. Počítadlo odstartovalo v roce 2011 po převzetí projektu novým správcem a zahrnuje stažení z oficiálního webu a repozitáře na SourceForge.net. Další nezapočítané miliony pak pochopitelně připadnou na jiné zdroje.

Největší zájem o OpenOffice je v USA (55,5 milionu stažení), Francii (44,4 milionu) a Německu (34,9 milionu). Stahují se zejména edice pro Windows (89 %), následované macOS (10 %) a Linuxem (1 %). Uživatelé Windows mimochodem mohou OpenOffice od loňska stahovat i z Microsoft Storu.

Právě počty stažení nebo dostupné zdroje jsou dnes tím jediným, čím se Apache může chlubit. Aktuální OpenOffice 4.1.13 pořád vychází z osm let staré verze 4.1 a pouze opravuje chyby. Funkční novinky ovšem chybí.

To konkurenční LibreOffice je v počtu stažení za stejné období na 255 milionech, ale nedá se mu upřít masivní vývoj. Tvůrci zjednodušují uživatelské rozhraní, zavádějí nové funkce, zlepšují kompatibilitu s MS Office a uvádějí software i pro další platformy. The Document Foundation za ním stojící před dvěma lety poslal otevřený dopis Apache Software, že by oba projekty měly opět spojit síly. Jeden se skutečně vyvíjí, druhý má známější jméno. Ale situace se od října 2020 nijak neposunula.

LibreOffice nedávno přinesl další větší aktualizaci s několik novinkami. Aplikaci je možné nově stáhnout i z Mac App Storu, kde je ale placená. Balík stojí 229 Kč (8,99 €). V obchodě Applu jej nevystavil přímo The Document Foundation, ale společnost Collabora. Ta je nicméně největším přispěvatelem LibreOffice, takže nákupem lidé podpoří další vývoj.

Balík LibreOffice je dostupný též z Microsoft Storu, kam jej zase publikovala německá společnost CIB. Ke stažení je zdarma.


Microsoft Office v českých e-shopech


Diskuze (54) Další článek: Ford odhalí cyklisty a chodce v okolí. Auto k tomu přitom nepotřebuje kameru ani radar

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,