OpenAI | ChatGPT | Chatovací AI

OpenAI jde lovit firmy. Má pro ně větší, rychlejší a bezpečnější ChatGPT Enterprise

Společnost OpenAI včera spustila první službu pro velké podniky. ChatGPT Enterprise má pomoci implementovat AI do každodenního provozu firem a šetřit jim peníze za práci, kterou by jinak museli děla lidé.

Podle OpenAI již přes 80 % společností z žebříčku Fortune 500 již ChatGPT v nějaké formě používá. Nový tarif Enterprise ještě před veřejným spuštěním nasadily Block, Canva, Carlyle, The Estée Lauder Companies, PwC nebo Zapier.

ChatGPT Enterprise se zaměřuje na ochranu soukromí a bezpečnost. Textová zadání ani firemní data nebude OpenAI využívat k tréninku nových modelů. (Viz průšvih Samsungu.) Provoz a uložená data jsou zašifrovaná, byť ne end-to-end. Služba pak vyhovuje certifikaci SOC2.

Oproti ChatGPT Plus pro malé firmy a individuální uživatele má i další výhody. Tou hlavní je neomezený přístup k GPT-4 a datové analýze skrz Code Interpreter. V tarifu Plus je limit 50 zpráv na tři hodiny. Provoz GPT-4 je navíc dvakrát rychlejší a pracuje se čtyřikrát větším kontextem (32 tisíc tokenů). Vedle toho pak firmy dostanou správcovskou konzoli, SSO, pokročilejší analytiku nebo možnost tvořit sdílené chatovací šablony, které využijí větší týmy.

Cenu za uživatele neznáme, logicky ale bude vyšší než 20 dolarů měsíčně u ChatGPT Plus. Stále existuje i bezplatný ChatGPT Free, ale ten má mnoho omezení. Je pomalý, běží na starším modelu GPT-3.5, nepodporuje pluginy ani Code Interpreter.

Diskuze (4) Další článek: Konec chemtrails. Google nasadil AI na kondenzační stopy za letadly (a má to překvapivě racionální důvod)

Témata článku: , , , ,