Kickstarter | Ženy | Hygiena

Opakovaně použitelná menstruační vložka LastPad zaujala na Kickstarteru

Ač by se mohlo zdát, že vývoj v segmentu dámské hygieny zamrzl před desetiletími, opak je pravdou. Na tento trh vstoupilo hned několik zajímavých startupů. Jmenovat můžeme firmu Thinx, nabízející absorpční menstruační kalhotky, či značku Flex s alternativou tamponu ve tvaru disku. Společnost Daye vyrábí tampony s konopím, které mají eliminovat menstruační křeče.

Podíváme-li se na trh s produkty pro dámskou hygienu z hlediska udržitelnosti, pak zjistíme, že v tomto směru nedošlo prakticky k žádnému pokroku. Základními výrobky jsou notoricky známé jednorázové vložky a tampony, jež se od sebe liší především použitými materiály a designovými úpravami. Životní cesta drtivé většiny z nich však končí stejně, jako před šedesáti lety – v odpadkovém koši. Ročně takto skončí více než 19 miliard dámských hygienických pomůcek.

LastPad – opakovaně použitelná vložka

Novinkou v tomto segmentu je LastPad – hygienická vložka pro opakované použití. Na první pohled se od svých jednorázových kolegyň liší černou barvou. Výrobce tvrdí, že na designu pracoval s nejmenovaným výrobcem luxusního spodního prádla.

Každá vložka je dodávána s látkovým pouzdrem v různých barvách, do kterého ji lze po použití složit a uložit do doby, než bude příležitost ji vyprat. Vložka může zůstat v pouzdře i během praní, takže není nutné s ní jakkoli manipulovat. Tedy až do momentu, dokud ji nevyndáte z pračky, aby uschla.

LastPad je dílem dánské designérky a podnikatelky Isabel Aagaard, jejíž společnost LastObject se již tři roky zabývá plýtváním jednorázovými hygienickými a kosmetickými výrobky. Kromě jiného navrhuje opakovaně použitelné alternativy k praktickým předmětům, jako jsou například kapesníčky.

Rozjezd na Kickstarteru

Firma LastObject dosud prodala celkem asi 1,5 milionu výrobků ze své stávající řady kosmetických, hygienických a cestovních potřeb. LastPad však představuje první krok do kategorie produktů zaměřených na ženy. Opakovaně použitelná a pratelná hygienická vložka musí být pohodlná a spolehlivá – což mnohé jednorázové vložky ve skutečnosti nejsou.

Firma pracovala na návrhu a prototypu vložky LastPad dva roky. Nyní je konečně připravena uvést ji na trh. Finanční prostředky na rozjezd výroby hodlá získat na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Do kampaně, v jejímž rámci lze získat balíček tří vložek s obaly za 59 dolarů (cca 1260 Kč), se zapojilo již více než 1300 přispěvatelů.

Požadovaná částka 12 tisíc dolarů byla během dvou dní více než desetinásobně překonána, a to do konce kampaně zbývají bezmála čtyři týdny. Zahájení dodávek prvním zákazníkům je plánováno na únor roku 2022.

Diskuze (28) Další článek: Chytrá světla Philips Hue se naučí tančit podle Spotify, firmy propojí aplikace

Témata článku: Znečištění, Crowdfunding, Kickstarter, Ženy, Ekologie, Hygiena, Tampon, Výrobek, Opakované použití, Vložka, Reus, Kalhotky, Vyprat, DaySex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Do soupisky herních Avengers se přidává Jane Foster jako Mighty Thor

Do soupisky herních Avengers se přidává Jane Foster jako Mighty Thor

Společně s očekávaným filmem se aktualizuje také herní tým.

Michal Maliarov
Marvel's AvengersMarvelAkce
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace