E-mail | Soukromí

OnMail slibuje e-mailovou revoluci. Zatočí se sledováním i spammery

  • Odesílatele budete muset nejdříve schválit, spam nehrozí
  • OnMail se příjemně ovládá a je k dispozici i zdarma
  • Je bez reklam a blokuje sledovací prvky

Autoři povedeného Edison Mailu (e-mailový klient pro mobily) představují vlastní službu pro posílání elektronické pošty. Odvážně a neskromně tvrdí, že jejich OnMail je revoluční. Uživatelům vrátí plnou kontrolu nad schránkou a ochrání jejich soukromí.

OnMail se v mnohém podobá letos spuštěnému Hey. Obě služby spojuje to, že veškeré odesílatele je nutné nejdříve schválit a až pak se bude schránka plnit jimi odesílanými e-maily. OnMail spolu s první zprávou daného kontaktu ukáže adresu, jméno a náhled obsahu, uživatel pak bude moci kontakt zablokovat či jej povolit. Později může volbu samozřejmě změnit. Schránka tak neobsahuje složku pro spam, ten si dovnitř nepustíte.

Dalším tahákem má být uživatelsky přívětivé vyhledávání, při němž si uživatelé nebudou muset pamatovat různé vyhledávací operátory, ale napíšou přirozeným jazykem „zprávy od XXX z roku 2019“.

OnMail umí zprávy automaticky kategorizovat do chytrých složek podle toho, jestli obsahují informace o cestování (jízdenky, letenky), pozvánky k událostem, notifikace kurýrních společností nebo faktury či jiné účtenky. Uživatelé ale zároveň mohou tvořit vlastní štítky.

Všechny zprávy se primárně objeví v Inboxu, po jejich přečtení nebo odpovědi se tlačítkem Done přesunou do stejně pojmenované sekce. Funguje to zkrátka jako archivace v Gmailu nebo Outlooku.com.

OnMail také dokáže (zřejmě jen v angličtině) navrhovat krátké automatické odpovědi a z e-mailů také umí vypíchnout tlačítka sloužící k vrácení/refundaci peněz nebo ohlášení newsletteru. Dále vám připomene, že jste měli někomu odpovědět. Služba blokuje „potvrzení o přečtení“ a všechny druhy sledovacích prvků, které využívají hlavně marketéři. U zpráv dokonce ukáže, kdo do těla nastrčil sledovací script. Provozovatelé navíc nebudou ve schránce zobrazovat e-maily ani poskytovat data třetím stranám.

Vzhledem k tomu, jak služba funguje, ji nepůjde používat v klasických e-mailových klientech využívajících protokoly POP3, IMAP a SMTP. Momentálně tak funguje jen na webu, aplikaci Edison Mail a příští rok se OnMail dočká zvláštních aplikací pro macOS, iOS a Android.

Zdarma i za peníze

OnMail má několik tarifů. Základní bezplatný nabízí 10GB úložiště a umožňuje posílat až 100MB přílohy. V tuto chvíli je ale jen na pozvánky. Kdo chce službu používat již nyní, musí zaplatit.

Tarif Freelance za 5 dolarů měsíčně či 50 ročně zvyšuje kapacitu na 20 GB, přílohy na 250 MB, soubory lze navíc ochránit heslem. Professional za 10 resp. 100 dolarů rozšiřuje kapacitu na 100 GB a přílohy na 1 GB a je určen pro 1–5 účtů (platí se za každý zvlášť). Business stojí dvojnásobek, má 1TB úložiště, 5GB přílohy a rozšířenou uživatelskou podporu. Všechny placené tarify mají v ceně registraci a správu vlastní domény (com, org, net, co, info, mobi, tech, news, xyz, life, guru, online, me, club, live a io), ale uživatelé mohou samozřejmě použít i tu registrovanou jinde.

Diskuze (17) Další článek: Chrome 85: Měl by být výrazně rychlejší, seskupuje taby a umí editovat PDF

Témata článku: Software, Gmail, Android, Outlook, Spam, Sledování, E-mail, Reklama, Soukromí, Uživatelé, Revoluce, Inbox, Odesílatel, Příloha, IMAP, Hey, Schránka, Spammer


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk