Microsoft | OneDrive

OneDrive získá osobní trezor. Bude speciálně jištěný pro citlivá data

Uživatelé webového úložiště od Microsoftu dostanou virtuální trezor. Jmenuje se OneDrive Personal Vault a k dispozici by měl být nejpozději do konce letošního roku.

Microsoft chce tímto způsobem naučit lidi ukládat na One Drive i ty nejcitlivější dokumenty – třeba oskenované kupní smlouvy, doklady k nemovitostem, pojištění apod.

Personal Vault se bude uživatelům jevit jako jakákoliv jiná složka v kořenovém adresáři, která ale bude odlišená speciální ikonou. Když budou chtít zobrazit její obsah, budou se muset znovu autorizovat třeba pomoci dodatečného SMS kódu, otiskem prstu, skrze kameru Windows Hello, pokud ji mají na notebooku a dalšími dvoufaktorovými prostředky.

Klepněte pro větší obrázek
Personal Vault jako speciálně zabezpečená složka na webdisku OneDrive

Personal Vault vás zároveň po určité době nečinnosti automaticky odhlásí. Princip je tedy takový, že i když někomu půjčíte svůj počítač a on vám bude moci procházet složky na OneDrive, do osobního trezoru se ani tak nedostane, i když by to měla být třeba manželka.

Microsoft začne nyní funkci testovat na několika trzích a v následujících měsících ji bude postupně uvolňovat všem uživatelům. V souvislosti s touto novinkou redmondská korporace zároveň navýší základní 50GB tarif na 100 GB bez změny paušálu.

 Předplatitelé Office 368 si zároveň budou moci k výchozímu 1 TB připlatit rozšiřující balíčky počínaje 200 GB za 2 dolary měsíčně (bez daně).

Diskuze (27) Další článek: NATO se chystá zahájit svou strategii militarizace vesmíru

Témata článku: Microsoft, Web, Úložiště, OneDrive, Microsoft 365, Trezor, Uživatelé, Citlivá data, SMS kód, SPEC, Složka, Windows Hello, Vault, Data


Určitě si přečtěte

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 53

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 163


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize