OneDrive

OneDrive vám fotografie z kapacity úložiště dvakrát nestrhne. Microsoft si to rozmyslel

  • Microsoft v e-mailu informuje o změnách na OneDrivu
  • Nová pravidla budou zaváděna od 16. října
  • Obrázky v albech vám z kapacity ukousnou dvakrát

Oživeno 12. října | Původně oznámený záměr změnit pravidla OneDrivu se ruší. Jak si všiml Neowin, Microsoft svůj nový postoj komunikuje na webu podpory. Přiznává, že od konce sprna uživatele a uživatelky infromoval o tom, že chce změnit způsob započívání obrázků do kapacity cloudového úložiště.

Nová pravidla nebyla do důsledku vysvětlena a měla být zaváděna od 16. října. Na základě zpětné vazby od toho ale Microsoft upustí. Fotoalba z pohledu práce s kapacitou budou fungovat stále stejně. Obrázek se tedy z kapacity úložiště strhne jednou, i když ho přidáte do jednoho či více alb.

velký redesign onedrivu (7).png
Webový OneDrive změní tvář. Nabídne i barevné složky

Původní článek ze 7. září | Microsoft v těchto dnech rozesílá informační e-mail, v němž uživatelky a uživatele OneDrivu informuje o změně v tom, jak se obrázky započítávají do kapacity. Cloudové úložiště s obrázky nakládá stejně jako s jinými soubory, z kapacity se tedy odečítá velikost obrázku. Jenže obrázek se vám zanedlouho strhne dvakrát.

Platit to bude pro obrázky, které zařadíte do galerie nebo virtuálních alb. Galerie pro správu digitálních vzpomínek tvoří samostatnou součást OneDrivu. Do alb přidáte fotografie z různých složek a můžete je sdílet.

Informační e-mail přináší řadu nejasností. Nevíme, jestli se obrázek započítá tolikrát, do kolika alb ho přidáte. Obrázky totiž mohou být ve více albech. Microsoft jasně píše, že se z kapacity OneDrivu strhnou nejen obrázky v albech, ale také v galerii. Jenže v galerii se objevují všechny obrázky uložené ve OneDrivu bez ohledu na to, jestli jsou zařazené do alb.

To by v praxi znamenalo, že všechny obrázky ve OneDrivu se z kapacity strhnou minimálně dvakrát. Potenciálně i vícekrát. Je také možné, že obrázky v albech budou nezávislé na běžném úložišti OneDrive. To by ospravedlnilo, že jsou započítány dvakrát. V takovém případě by smazání z běžné složky mohlo znamenat, že bude obrázek nadále dostupný ve fotoalbu.

onedrive strhne fotky dvakrat.png
Galerie tvoří samostatnou a velkou část OneDrivu

Spotřebitelský balík služeb Microsoft 365 standardně každému uživatelskému účtu přidělí jeden terabajt místa v cloudu. Koupit si můžete dodatečnou kapacitu, nejvíce další terabajt za 10 dolarů měsíčně.

Nová pravidla budou platit od 16. října 2023, zaváděny budou postupně. Některé účty mohou rázem překročit zakoupenou kapacitu OneDrivu, což Microsoft vyřeší přidělením bonusového místa na rok. Účet tím nebude akutně paralyzován, ale dlouhodobě stejně budete buď muset platit víc, nebo odstranit starší data.

Jestli každému účtu přičte stejnou kapacitu, nebo bude kapacita individualizována, není jasné. Ani nevíme, jestli bonusovou kapacitu přičte jen účtům, kterým hrozí překročení kapacity.

V e-mailu firma uvádí, že chce zlepšit uživatelský zážitek s Microsoft 365. V čem má být dvojité započítávání obrázků do kapacity OneDrivu lepší, není jasné. Více se zřejmě dozvíme 3. října. Leakerský účet @_h0x0d_ zveřejnil krátké propagační video, které láká na událost připadající na říjnové datum. V centru je logo OneDrivu a hlavním motivem organizace. Text ve videu láká na to, že se dozvíte více o novinkách na OneDrivu.

Zdroje: Dr. Windows via gHacks Tech News | WalkingCat / X

Diskuze (14) Další článek: Místo výtahem choďte raději po schodech. Když denně vyjdete pět pater, snížíte riziko aterosklerózy o 20 %

Témata článku: , , , , , , , ,