OneDrive přidává ochranu proti ransomwaru. Umožní obnovit disk až 30 dní nazpět

OneDrive přidává ochranu proti ransomwaru. Umožní obnovit disk až 30 dní nazpět

Microsoft tento měsíc přidává do svého cloudového úložiště šikovnou funkci, která může zachránit data v případě napadení počítače virem, který maže či zašifrovává data. Skrze webovou administraci totiž bude možné celý disk, či jednotlivé soubory, obnovit a to až 30 dní nazpět. Funkce bude, jak již bývá zvykem, dostupná pouze pro předplatitele Office 365.

O funkci se původně mluvilo začátkem tohoto roku, aktivována na účtech je ale až nyní. Společně s předplatným Office 365 získá každý 1 TB místa na OneDrive, teoreticky je tak možné si zálohovat téměř celý disk a tím minimalizovat škody, které by mohl ransomware napáchat. V případě hromadného smazání souborů či náhlé změně navíc Microsoft automaticky zašle upozornění na e-mail. K obnovení ale musí dojít do třiceti dnů.

Klepněte pro větší obrázek
Soubory lze obnovit z webového rozhraní až 30 dní nazpět.

Společně s touto novinkou přichází i vylepšení sdílení skrze odkaz. K němu je nově možné přidat i heslo, samotný odkaz tedy nestačí pro zobrazení souborů. Novinek se dočká i webový Outlook, který umožní zasílat šifrované zprávy. To bude fungovat mezi uživateli aplikací Outlook pro Windows, Android či iOS či skrze odkaz. K využití této funkce dokonce služba sama vybídne, pokud se budete snažit sdílet citlivé informace.

Všechny novinky jsou postupně uvolňovány a pro všechny účty by měly být dostupné v průběhu tohoto měsíce. Zpoždění se dočkají pouze vylepšené odkazy, na které si budeme muset počkat pár týdnů.

Jak si vybrat cloudové úložiště?

Zdroj: The Verge

Diskuze (8) Další článek: Brněnský Red Hat chystá den otevřených dveří. Přijďte se podívat, kde se vaří Linux

Témata článku: Microsoft, Windows, Cloud, Android, Outlook, Úložiště, OneDrive, Celý disk, Soubor, Webové rozhraní, Odkaz, Citlivá informace, Office, Šikovná funkce, Novinka, Funkce, Náhlá změna, The Verge, Disk, Cloudové úložiště, One, Webová administrace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů