"Cloudové disky určené pro běžné uživatele dnes maximální dostupnou kapacitu posunuly z jednoho na dva terabajty." ...to myslite vazne??MEGA.nz je teda pro koho? 400GB 122/m, 2TB 244/m, 8TB 489/m, 16TB (!!!) 734/m. rychlost prenosu dle vytizeni linky, ale prevazne skvela, narocnost desktop klienta asi tak 10% oproti hovadskemu Gsync/Gdrive, doplnek do browseru, appka na android, SOUKROMI, no proste za ty drobny skvela sluzba, proc ji ignorujete?..predpokladam, ze resersi jste venovali tak minutu, maximalne dve, hlavne to mit rychle hotovy, at inzerenti plati, zeano ;)
Určitě nejlevnější bude pCloud nebo IceDrive, protože nabízejí prostor za jednorázový poplatek (lifetime). Je to sice najednou obrovská investice, ale když to budete platit měsíčně nebo ročně, stejně za pár roků dáte více. Myslím, že u pCloudu mi vyšla návratnost za 5 roků. Kupoval jsem to v akci na černý pátek a mám 2 TB na 99 roků. Potom si budu muset zaplatit dalších 99 roků. 😀😀😀
Názor byl 2× upraven, naposled 23. 9. 2022 22:55
To jsem uplne prestrelené ceny.U OneDrive mam 1 TB za 250 Kč ročně.
Takový tarif OneDrive nemá, takže to byla nějaká akce, kterou máte jen Vy.
A bude služba dostupná za 5 nebo 10 let?
Např. pCloud má servery ve Švýcarsku a USA a když jsem naposledy viděl graf uživatelů, tak jich abnormálně přibývá, takže je téměř vyloučené, aby zkrachovali. Jen jejich apku pro Android si stáhlo přes milion lidí a údajně mají 16 mil uživatelů. Já osobně jsem přesvědčený, že pCloud a Google jsou cloudy, které tady budou déle než já.
Dolezite je aj to, ci ten cloud umoznuje incremental sync. Ak si tam da clovek sifrovany kontainer, aby sa neuplodoval cely kontainer kvoli drobnej zmene.
Možná jsem to přehlíd, ale zapomnělo se na sync.com, skvělý, rychlý, spolehlivý a velmi bezpečný cloud! Šifrování celého obsahu, což není zdaleka všude standardem.
Názor byl 2× upraven, naposled 23. 9. 2022 16:39
Teď otázka: Chtěl bych cloud, ale s tím, že ho zaplatím jednorázově a nebudu do toho jak trol sypat peníze každý měsíc. Kde se něco takového dá výhodně sehnat?
pCloud, za chvíli bude black Friday, to mívají slevy.
Na zálohu je nejlevnější https://www.idrive.com/A zároveň už roky spolehlivý.
Problém je že to není holý cloud , ale i různé služby.Další je odečetli jste kolik máte v základu zdarma ? ( za reklamu)
A které 7–10 TB cloudové úložiště je nejlevnější? A BackBlaze nepočítám, to je pouze zrcadlení dat z PC, né úložiště...
To ja zase BackBlaze počítám. Jako záloha super
Co je na tom za zálohu? Když si měsíc nevšimnu, že např. 3000 souborů mám na PC nečielných kvůli chybě HDD, což si třeba u archivu fotek nevšimnu, protože je nepotřebuji klidně celý rok, tak se z BackBlaze smažou. (Bavíme se o té customer verzi, ne B2.) To je teda úložiště / záloha k hovnu...
My máme rodinné Office 365. Pravidelně jsou akce, kdy se dá pořídit roční za cca 1500 Kč. Pro 5 osob a každému až 6 počítačů. Sice "jen" 1TB, ale pro nás je nejdůležitější synchronizace mezi PC doma na chatě a noťasem na cestách/jinde.Hlavně to ocení manželka, která měla pořád problémy s verzemi rozpracovaných souborů.Měl jsem kdysi i jiná online úložiště, ale už je nepotřebuji. OneDrive mi bohatě stačí. Doma máme již řadu let sdílený NAS 12TB, ale to je pro jiné účely.
www.terabox.com/wap/activity/recipient?code=2_4401765602445Vyjde na cca 1200 Kčhttps://cloud.degoo.com/drive-jbm6l2hl8dz1Na necelé 3000 kč, ale za 10GB.
Pokud je nekdo zoufalej a potrebuje "vydelavat" pres affiliate linky tak mozna, ale na opravdovy ukladani dat radsi nekterej z tech cloudu v clanku.
Proti reklamě nic nemám, pokud mi sníží cenu, ale Terabox má strašně moc reklamy a bez registrace dovolí sdílet jen 30 vteřin videa, takže nepoužitelné a na Degoo fakt pozor, tohle je katastrofa! Tam bych se bál ztráty dat.
Zrovna přemýšlím nad tím, jestli riziko, že vám selže domácí HDD nebo vám to pohltí požár nebo někdo ukradne je vyšší než to, že vám Microsoft, Dropbox, Google blokne účet B-]
V globálu to riziko bude asi stejné. Zase tolik vyhořelých nebo zablokovaných na jednotku populace moc není. Pokud ale berete cloud jako zálohu, tak pokud přijdete o účet, máte pořád lokální data. A pokud vyhoříte, máte je v cloudu. Riziko současného požáru i zablokování účtu je velmi malé. :)
Tohle radši řeším tím, že opravdu důležité věci mám holt uloženy na více médiích. Myšlenka, že se má data odesílají bůhví kam a bůhví kdo se v nich přehrabuje, mi moc příjemná není.
A jak by se v těch datech přehraboval? Proč pravé vám a proč by to vůbec dělal a hlavně jak? Však ani provozovatel toho cloudu nemusí mít přístup k obsahu. Doporučuji si přečíst co je to end to end sifrovani. V případě apple ani soudní příkaz poskytnout data federální policii neměl úspěch.
treba aby se na cem mela ucit AI
Pravděpodobnost, že vám blokne MS učet je malá (menší než 0.001), pravděpodobnost, že vyhoříte je velmi malá (menší než 0.00001). Pravděpodobnost, že vám současně MS blokne účet a vyhoříte je "malá" krát "velmi malá" (menší než 0.00000001). Snad jsem ty nuly plus minus strefil
..nedejboze, pokud si nahrajete napr. fotky vlastnich decek a budou bez obleceni, napr. od more. laskavy a skvely google vam to smaze bez nahrady, zabanuje ucet a na nejakou podporu rovnou zapomente...opravdu vynikajici servis za ty prachy, heh.
záloha fotiek na Ondrive za 48 € ročne cez HUP, zložka je vytvorená na externom disku (offline záloha)..dáta nahrávam priamo z iPhone do cloudu a funguje to skvele
Co to je HUP?
Hlavny Uzaver Plynu
Toto mi nerob. Som si oprskal mobil 😃
https://www.hornbach.cz/p/hup-hlavni-uzaver-plynu...
Home Use Program...B-]
ja to mam tak s dvojdiskovym NASkom. Z mobilu mam priamo backup do NASka. Manzelke som zrusil aj zalohovanie na google, lebo ona to mala furt plne a potom jej nechodili maily, tak to ma len "offline" v mobile a zaloha v NAS s vlastnym priecinkom. V praci ale vyuzivam dropbox 2TB nakolko tam dennodenne zdielam velke subory s obchodnymi partnermi a zaroven som si na dropboxe zvykol s ovladanim a stym ze mam tie subory zaroven prisupne fyzicky na PC.
NAS - časovaná bomba, většina lidí do toho koupí 2 stejné disky, které sjely z stejné výrobní linky. Stejně tak v okamžiku ransomware se z NASu stane jen cihla co žere elektriku
Já si stále nedovedu představit takové množství dat nahrávat, případně stahovat. Je to použitelné, když se nahrává pozvolna a nestahuje se to najednou - třeba již zmíněné fotky z dovolené, případně věci, na kterých aktuálně pracuji. S mojí domácí rychlostí internetu mám vyzkoušené, že 200 GB video nahrávám na Youtube okolo 30 hodin. V práci na optice by to bylo okolo 4 hodin (teoreticky, neznám rychlost, s jakou by to servery dokázaly přijímat). Co se týče mého zálohování, mám to na externích discích v domě (v jiné místnosti a v jiném patře), aktuální a často měněné věci na bezplatných verzích Onedrive a Google disk (kromě videí, což jsou velké objemy a ty i po domě mezi zařízeními přenáším na pevném disku kvůli rychlosti) a věci, co by mě mrzely nejvíce, ještě na externím disku v bezpečnostní schránce v bance (tu mám zřízenou primárně kvůli dokumentům, ne kvůli zálohování), to je ochrana před požárem či zlodějem. Jistě, nemám k ní online přístup, nicméně pokud zrovna nebudou Vánoce nebo prodloužený víkend a pobočka nebude uzavřená, je v mém případě rychlejší si v bance vyzvednout disk a obnovit zálohu, než stahovat mou rychlostí. A i kdyby Vánoce byly, ty 2 týdny to bez těch fotek přežiju.
Stačí si nastavit synchronizaci daných složek a můžete pracovat lokálně. Až se úpravy dokončí, tak se zesynchronizují do cloudu. Spousta dat není potřeba lokálně, takže stačí stáhnout při prvním pokusu o přístup - tzn. případná obnova dat probíhá on-demand. Od té doby co mám OneDrive, tak obnova dat po přeinstalování probíhá tak, že se přihlásím do cloudu - víc mne už nezajímá - data se stáhnou dle potřeby. Nicméně zálohuju i lokálně, ale primárně jsou uložena do cloudu, aby data byla přístupná odkudkoli.
V clanku teda chybi dost informaci kdyz uz ty sluzby porovnavate, z hlavy me napada treba extra editacni funkce v Google Fotkach (nic extra ale vhodnejsi zminit nez nejakou nefunkcni VPN), sifrovana slozka u OneDrivu nebo treba block-level synchronizace u Dropboxu a pCloudu (neni treba nahravat soubor kompletnbe znovu pokud dojde jenom k male zmene)...
To jsou všechno funkce dostupné i v bezplatných tarifech. V úvodu článku píšu, že se zaměřím jen na bonusové funkce, co člověk dostane, když začne platit.
No tak zrovna extra funkce navíc v Google Photos opravdu nejsou v bezplatném tarifu a je to zrovna věc, kterou opravdu využívám a všichni v mé skupině (rodině) taky.
Aha, má pravdu. Koukám, že opravdu některé editační funkce schovali jen do předplatného Google One. Doplním to do článku.
Nojo ale kdo nema apple ten vetsinou nevi, ze za £30 (850 czk) mate2tbapple music (dobry)apple tv+ (da se)apple arcade (da se)apple news+ (nezajem)Apple fitnes+ (obcas dobry)… a to cely pro rodinu.Pouzivame ve dvou.Je to levny? Je to drahy? Nevim.Jen rikam jak to je.
News a Fitness v Česku nefunguje. Zbytek je v předplatném Family One a stojí to 389 korun, u mě cajk.
Ten rodinný Apple One má v ceně jen 200 GB. Ty 2 TB se musí dokoupit a pak už je to za měsíc 389 + 249 Kč.
To jsem nevedel, ja ziju v anglii.Nicmene co neni videt pro lidi kteri neznaji svet apple je co dostanete navic.Zalohovani fotek a vide a - jasny, to nejspis umi i android. Ale taky prenos ceeho tepefonu kdyz koupite novy (nebo ztratite) bum a je to.Nebo sdileni fotek v ramci rodiny je plne integrovane do sveta apple. Funkcionalitou zatim s mnohymi limity, velice basic, ale za predpokladu, ze ma cela rodina apple je to parada. Automaticke nastaveni nezminuju (protoze kzde zarizeni bez vyjimky ma login pres apple), taky to neni jen telefon ale i tablet a pocitac.Proste uzamceny svet apple.Je to dobry? Je to spatny? Nevim. Ale funguje to a podle me to neni prehnane drahe.A popravde jsou zkratka v te integraci oproti konkurenci dost napred - predevsim proto, ze nemate treba windows+google ale proste je to cely apple.Take jsou to pro apple velke finance - ze sluzeb maji uz mnoho let vetsi prijem nez z prodeje hardware.
"Take jsou to pro apple velke finance - ze sluzeb maji uz mnoho let vetsi prijem nez z prodeje hardware."No tak to teda nemaji ani omylem.
Ale však to je i u Androidu/Googlu. Přenos nastavení a aplikací na nový telefon, propojení tabletů, telefonů, nebo i televizí. Drive, photos, Google docs. To všechno máte okamžitě synchronizované/propojené. Pak taky třeba Youtube music, Google TV nebo Google books. V rodinný knihovně se dají sdílet zakoupené aplikace nebo se dá platit Google one pro celou rodinu. Já dost možná začnu platit 100 GB sdílené úložiště, až mi dojde úložiště zdarma...Apple je v tomhle propojení rozhodně dál než Android/Google, ale rozhodně ne o tolik dál, jak si mnoho Applistů myslí.
Komentáře že NAS doma je levnější za 3...2...1... 😀
Většina lidí totiž vidí jen tu cenu, což je u nás tak nějak národní zvyk, ale už jim nedojde, že záloha v NAS je ochrání proti selhání hw ale ne při vloupání či živelné pohromě.
no lenze toto sa da aplikovat aj na cloud - hacknutie alebo zivelna pohroma aj ked je to menej pravdepodobne ale nikto vam nezaruci pokial nie ste Business partner s SLA
Samozřejmě, ale těžko vyhoří datacentrum ve stejný den jako vy.
jj na sidlisku na 7 poschodi zivelna pohroma okrem tornada nehrozi, teda este zrazka s asteroidom... a vlamacky u nas pfuu uz desiatky rokov 0,00
A co pozar? Data pfuu…
Nebo obyčejná krádež
Co takový synrhing a synchronizovat data mezi PC u rodičů nebo u známých..Nebo připojit externí disk na USB do routeru a zálohovat data tam (nemusí se platit elektřina za NAS a router nemusí být v domácnosti kde se provádí záloha).Osobně dělám klon SSD na HDD (v pripade chyby jen vyměním disk). Jednou měsíčně.A důležitá data zalohuju na bezplatné cloudy nebo přes synrhing.
Pokud chci 99% zálohu tak jedině NAS+Cloud. NAS mě láká, i přes výtky ohledně požáru nebo loupeže, ale co mě zatím odrazuje, že mi to v baráku pojede 24h/365d.
NAS nemusí byť zapnutý 24h - dá sa nastaviť kedy sa zapne a kedy vypne.Nič ti nebráni si nastaviť zálohovanie na určitý čas a vtedy nech sa zapne NASko a potom vypne
Ano máte pravdu, NAS doma je z hlediska delšího časového období levnější, ale hlavně bezpečnější. Nehrozí že Vám někdo prošmíruje disk, dá ban a už se k obsahu nedostanete.
úplně si nedokážu představit využitelnost dvouterového cloudového úložiště, sám mám terový onedrive a používám ho jen na zálohování fotek z telefonu, office dokumenty a případně nějaké důležitější zálohy u kterých překousnu hroznou rychlost nahrávánína větší objem dat si to ale nedokážu představit používat, je to prostě moc pomalé a neohrabané, domácí naska vítězí na plné čáře
Fotím digitálně od r. 2001. Ročně mám tak 2-3 tisíce fotek. A rozlišení zrcadlovek roste a tím i velikost souborů. Zatímco před těmi 20 lety měla fotka kolem 1 MB a na jejich uložení stačilo pár GB na rok, před 10 lety už to bylo 10 MB na fotku a desítky GB na rok, dnes je to 30 MB na fotku a loňský a předloňský rok už překročily 100 GB. Vybrané fotky edituji a takové psd s několika vrstvama má klidně přes 100 MB, panoramatické fotky složené z několika mají i 300 MB. A to netočím videa, tam to jsou ještě o řád větší velikosti...Takže 1 TB na OneDrive mi došel už předloni. Přešel jsem na rodinné předplatné, vytvořil fiktivní účet a nasdílel ho tomu svému. A až dojde druhý TB můžu vytvořit další. Celkem 6 TB za cenu okolo 2 000 ročně.Na cloud se vše synchronizuje zcema automaticky a při rychlosti připojemí 500/50 Mb/s to není žádný problém. NAS nepovažuju za zálohu, o ten přijdete raz dva. Kamaráda například vykradli a kromě NB samozřejmě vzali i ten NAS. Jedině mít ten NAS někde u kamaráda a zálohovat tam vzdáleně, ale to je neohrabané a komplikované. Takže cloud u mě vítězí na celé čáře a OneDrive je pro velké objemy nejlevnější řešení.
NAS môžeš mať niekde menej na očiach a tým pádom pri vykradnutí je menšie riziko, že ti zoberú aj to. Nemusí byť blízko pri počítači pretože tam to z neho v očiach zlodejov robí hodnotnú vec.
a) tím přicházíš o jedinou výhodu NAS, rychlý přenos dat po kabelu. Tedy pokud nechceš tahat síťový kabel někam na půdu či do sklepa 🙂b) v případě živelné pohromy ti to nejspíš stejně nepomůže
Pri takto velkych objemoch si to uz neviem predstavit. Ja tocim vela viedei a striham, spracovavam. Vsetky kamery som nastavil na 2,7k ale aby sa mi to zalohovalo do cloudu. Uz teraz mam na NASke 4TB dat. Plus komplet zaloha na externom disku raz za mesiac.
Nějak mi není jasná věcná stránka tohoto frfňání na velkýma souborama. Mám synchronozovanou složku kterou synchronizuji do cloudu.A rozhodně nečekám až se mi něco synchronizuje do cloudu. Prostě pracuju na lokále a ten obsah tam dojde. Nemusím řešit kdy. V podstatě je jedno jestli to tam je za deset minut nebo za den.
Konečně rozumný názor
a zkoušel jste někdy přenášet mezi počítači velké soubory (např. obrazy disků)? já soubory podobného typu přenáším mezi počítači poměrně často, v takovém případě je mi cloud na dvě věci neboť nahrávání a následné stahování je šíleně pomalésamozřejmě, mohl bych jako idiot běhat mezi počítači s externími disky ale jako mnohem lepší volba mi v tomto případě přijde naska
Mám různá úložiště, snažím se je používat, třeba i Megu, ale neumím si představit reálnou použitelnost 2 TB při nákladech několika tisíc a rychlostech, které nabízejí (a to mám optiku). Prostě buď stačí na nějaké základní funkce a soubory řádově pár GB v rámci bezplatných tarifů, nebo při řádu TB je potřeba vlastní NAS.Jako "střední" řešení mám pCloud, který pro 0,5 TB vychází v akci jednorázově na rozumné peníze a umí i synchronizaci.
NAS je sice dobrá věc, ale..NAS stojí něco pořídit, i nejlevnější krabička s diskem vyjde na 3 tisíceNAS stojí něco na provozu, ty nejnižší spotřeby byly kolem 4W, bez započtení disku, tzn. nějakých 100W za den, při mé současné ceně za elektřinu 255Kč/rokO NAS se musím starat, kdykoli může katastroficky selhat, tudíž budu potřebovat ideálně dva kousky, ty dva kousky budu muset mít ve dvou různých geolokalitách abych zajistil že nějaká nepříjemná událost na jednom místě mě nepřipraví o data a/nebo přístup k nim když to právě potřebuju.A jelikož jsou na dvou ruzných místech a mají být redundantní, budu je muset synchronizovat permanentně a asi s každým souborem nebudu jezdit na obě místa, takže synchronizace stejně bude fungovat přes internet = zůstává pomalost řešení.Už jen to znamená náklady v řádu 6 tisíc nejméně na pořízení dvou nejzákladnějších NASek s nějakým 1TB diskem. Bude mě to stát 500 ročně na elektřině a budu muset mít druhé místo kde to budu moct mít a bude tam rozumné připojení k internetu.DIY NAS navíc nebude podporovat nejeden SW, který běžně podporuje cloudové úložiště, tzn budu muset mít například nasdílený disk z NASu nebo řešit nějakou synchronizaci offline souborů, do kterých si ty aplikace teprve budou moct sáhnout. Což napříč platformama opět znamená zbytečně složité řešení.Když to tedy spočítám, tak 1/3 MS řešení bude stát jen elektřina (a to při spotřebě pouhých 5W/hodina a mojí aktuální ceně 7Kč/kWh), pořizovací cena zařízení při teoretické životnosti 12 let a pořizovací ceně 6 tisíc udělá opět 1/3 ceny řešení MS, Poslední 1/3 ceny pak snadno ukousne čas, protože 1h za rok tomu stejně budu muset dát, už jen třeba kontrolou zda se to synchronizuje, zda neodchází disk atp..A teď je třeba počítat s umístěním v jiné geolokaci, tam to bude chtít připojení k internetu, a budu muset mít něco co mi zařídí že pro koncové zařízení se obě geo lokality budou tvářit jako jedna, tzn nějaký balancer a při výpadku jedné budu pořád fungovat, no a taky budu muset dlouhé hodiny studovat všechny potřebné technické znalosti (nebo je budu outsorcovat), abych to celé řešení vůbec uchodil.Takhle mám za cenu jednoho rodinného oběda v restauraci řešení na celý rok o které se vůbec nemusím starat.
Psal jsem nutnost NAS při větším objemu dat, ne pro 1 TB, tj. když potřebuju 10-20 TB, tak si těžko budu předplácet cloud. Ten taky nemusí běžet nonstop, já svůj zapnu třeba 1x za měsíc dva, kdy ho potřebuju, pro běžnou práci na operativní zálohování, sdílení, synchronizaci pracovních souborů mně stačí jakýkoli cloud.
Tak 10-20TB člověk asi ani nepotřebuje mít neustále dostupných na každém zařízení.Ale jen málo lidí má potřebu vyšší než řádově stovky GB a tam je prostě cloud nejlevnější a nejpohodlnější řešení.A ano pokud cloud potřebujete jednou za uherák, tak vám nic moc nepřináší, osobně cloud používám mnohokrát denně, už jen obyčejný OneNote, do kterého během dne kouknu klidně z pěti různých zařízení s různými OS...
NAS není záloha! O ten můžete přijít spolu s primárními daty když vás vykradou nebo při požáru.První naplnění cloudu, pokud tam potřebujete dostat pár set GB, chvíli trvá, ale vše běží na pozadí a nijak vás to neomezuje. Pak jen už postupně přidáváte další data po částech a to zas tak netrvá. A zas to běží na pozadí. Když po víkendovém focení stáhnu data z foťáku, což bývá klidně i 10 GB, tak za půl hodiny je to na OneDrive.
NAS je záloha! Akorát nepokrývá všechna rizika, což nepokrývá žádná záloha.
NAS pokrývá jediné riziko, a to je selhání disku. Což mnohem lépe řeší RAID.Data v cloudu řeší všechna rizikae, pravděpodobnost, že současně přijdete o primární data i o zálohu v cloudu se limitně blíží nule.
Nas je zaloha. Samozrejme s RAID a celu NAS zalohovat na externy disk ktory je inde ako nas.
Když myslíte... jen pak nedivte, až o ta data přijdete.Mimochodem, vám se zdá jednodušší a levnější než mít cloud kopírovat data na NAS a pak ještě na další externí disk? To by mě fakt nebavilo...
Celý ten článek a závěry jsou podobné obecním losovačkám a nebo zmanipulovaným městským výběrovým řízením.Když chci srovnávat tak musím srovnávat srovnatelné. Ale pakliže nejsou stejné, tak musím vyjít ze standardních produktů a použít porovnávací koeficienty.Takže jestliže MS OneDrive nemá k dispozici 2TB velikost musím logicky vyjít z 1TB. Takhle si můžu stanovit jako ukazatel kolik to stojí vč. Office, nebo kolik stojí rodinný tarif pro 6x členů atd. Takhle se podobně vybírají obecní Oktávie, kdy si dají do podmínek že v úrovni ramen to auto musí mít přesně x-mm a žádná jiná značka nevyhoví.
Přesně článek ja psán na úrovní někoho, komu šéf zadal v pátek o čtyřech ukol, že to má do pěti být odevzdané. Tzn.co nejdřív publikovat a nazdar.Vůbec v článku není zmíněno jak které služby například přisutpuju k recovery - jak často verzují například soubory a jakou mají historii na restore (30 60 90 dní?)
U google disku mě docela překvapilo, že i po těch letech se nedá sdílená složka natvrdo aktualizovat. Řešil jsem teď u jednoho klienta sdílení mezi 2 počítači. Jakmile se nějaký soubor na jednom PC aktualizoval, trvalo klidně 10 minut, než se změna propsala na jiném zařízení a někdy vůbec do restartu (na webové verzi to bylo hned).... Řešením bylo jen pozastavit a znovu spustit synchronizaci... Řešil už někdo takový problém?
Názor byl 1× upraven, naposled 22. 9. 2022 21:19
Na firmě používáme workspace a jejich tzv. sdílené disky. Nikdo tento problém nezaregistroval a to najednou pracují ve složce klidně 4 lidi, ale jak říkám, sdílené složky se používají jen na externí sdílení. Klient je stejný, tak se divím že by to mělo být pomalejší
Hrál jsem si s tím snad 3 hodiny. Na obou PC nainstalován jejich Google Drive klient. Nechal jsem zalohovat a synchronizovat jednu složku na PC1. Když do ní PC2 přistupoval, tak se změny projevovaly opravdu hodně pomalu, přitom na webové verzi to bylo okamžitě. Jakmile došlo k pozastavení a spuštění synchronizace, tak se změny projevily hned, jinak nic. Poté jsem zkoušel nahrávat soubory do sdíleného úložiště a to samé... Internetem 500/50, firewal neblokoval, na PC nic jiného neběželo. Možná se to časem vzpamatuje, ale co jsem projížděl fóra, tak to řeší poměrně dost lidí. Opravdu je škoda, že neexistuje funkce, kdy tu aktualizaci te složky prostě vynutím...
to byl přesně důvod proč jsem přešel na OneDrive. Synchronizace GDrive jsou někdy šílené a pokud to člověk nevynutí tak si na správnou verzi počká někdy i den (Restart aplikace nebo pc pomůže ale proč ?). OneDrive má problémy pouze s synchronizaci galerií z mobilů. Stále je nutné ji vynuocvat jinak je prováděna 1x denně. K ideálu Apple, kdy vyfotím a okamžitě je to online to má stále daleko.
To neni problem OneDrive, ale naprosto nesmyslnych restrikci Apple pro jine aplikace.
Zminuji problém s OneDrive na Androidu (včetně GooglePhotos), tam opravdu to musím vynucovat. A není to nějakým špatným mobilem (zkušenost z více typů a značek). Na iOSu používám jejich photos a tam nikdy nebyl problém.
Měl jsem OneDrive 5TB a mám internet 80/80MB. Při pokusu o uložení a naplnění OneDrive mi to hlásilo dobu kopírování cca 3 měsíce. Tak jsem to vypnul.Takový odpad je i zdarma drahý.
Nevím, já mám úplně jiné zkušenosti, využívám Onedrive, je pravda, že nemám 5 TB, ale jen 1TB (součást MS 365 pro rodiny) + si předplácím 200 GB navrch tedy 39 Kč /měsíc, bylo 59 Kč/ měsíc, rychlost internetu mám 100/20 ( o2 vDSL + bonding) a vše ok. Za mě je Onedrive, nejlevnější a jako bonus vždy aktuální Office.
Přesně tak, 1TB mi stačí, aktuálně mám využito 380GB, takže se nevejdu do 200GB programů konkurence, která pak typicky nabízí právě až 2TB za daleko větší peníz.Žena se synem by se vešli do sdíleného 200GB tarifu iCloudu za 79 kaček, ale nemá to smysl platit, když rozdíl mezi osobním a rodinným MS365 je jen několik set korun za rok, takže platím rodinný MS365 a každý máme svůj 1TB a tři účty máme ještě do foroty.A jako bonus máme všichni aktuální Office balík bez nutnosti řešit funkční/nefunkční alternativy + další SW (hlavně pro iPadOS) který pak pracuje přímo s OneDrive bez nutnosti něco předem stahovat do offline.
Internet 80 MB? A to je jako co? Jednotka rychlosti internetoveho pripojeni vypada jinak
No to už přepočítal, aby nás zmátl:) Od providera má asi symetrickou 640Mb/s 😀
Je to tak, i kdyz hiDrive daleko pomalejsi, tak se nezasekava, coz onedrive ano, a skvely je kdyz uz jsem si rekl, ze to necham jet, tak me po 300GB dali ban, prej 6TB, no neverim jim to.
Mám internet s 50Mbit/s uploadem, tzn nějakých 6,25MB/s. S rezervou trvá nahrát 1GB dat necelé 3 minuty. Nedávno jsem dělal větší reorganizaci záloh a nahrával něco kolem 250GB dat (z toho jeden 150GB soubor), nahrávání zabralo cca 12 hodin, přesně to co bych vzhledem k pomalému uploadu mého připojení očekával.Nahrát 1TB by vzalo něco málo přes dva dny. Není to zase tak dávno, kdy jsme výrazně nižší rychlostí vypalovali DVDčka jak vzteklí
Problém bude u tebe, viz moje odpověď na příspěvek výše - na lince 500/50 Mb/s nahraju 10 GB za 30 min.
O jaké chybě se bavíme?Já psal že mám 50MBit upload (exUPC 1000/50) a psal jsem že rychlost je 6.25MB/s a nahrávání 1GB trvá necelé 3 minuty (přesně asi 2m 45s), takže stejně jako ty těch 10GB nahraju za 30 minut, naposledy jsem ve větším celku na OneDrive cpal 250GB a trvalo to cca 12 hodin, což odpovídá té rychlosti 1GB za 2m 45s.Jediná chyba u mě je, že mi tu žádný provider není schpný poskytnout rychlejší upload.
Chyba musela být na tvé straně. Já mám linku 500/50 Mb/s a když se nahrává na OneDrive tak upload běží naplno.Když stáhnu po nějaké akci data z foťáku, což bývá i 10 GB, za půl hoďky je to nahraný.
Než ze sebe uděláš veřejně člověka s znalostma IT na úrovní důchodce, tak je lepší nic nepsat. Zkus si zjistit jak funguje OneDrive. Není to tupé uložiště ala NAS přes NFS, ale propracovaná databáze s inteligentním vyhledáváním, verzováním souborů apod. Takže pokud tam hrneš 5TB malých souborů a každý soubor prochází indexováním, tak běžně bude trvat několik týdnů i na rychlých linkách. A opravdu máš internet rychlost 670Mb/s ? 😀 Nechtěls napsat 80Mbs ? 😀 😀 😀
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.