poiuy
3. 10. 2006 • 20:07

Keby aspon ten ich soft fungoval na 64bitovych linuxoch ...

snake
3. 10. 2006 • 16:11

Díky za moc pěkný a zajímavý rozhovor. Byl to přesně ten správný mix firemních i osobních informací a názorů.
 
Citrix prakticky neznám, ale stále nemohu zapomenout na jeho ICA klienta, kterého jsme používali ve firmě blahé paměti roku 2000... Linka Frame Relay, CCIR 32 kbitů, max 64, v té době strašně drahé (cca 15 litrů měsíčně) - a kromě webu a mailů pro cca 10 lidí na tom bylo pověšené celé klientské centrum vzdáleně přistupující pomocí ICA klientů. Nechápu, jak se to do těch 32 kbitů dokázalo vejít s prakticky okamžitou odezvou... VNC, které jsem používal také, mělo nároky na pásmo cca o 2 až 3 řády vyšší. Jednoduše něco naprosto nad mé chápání...
 
Takže alespoň s jedinou věcí musím určitě souhlasit: jestli se od té doby nic nezměnilo, pak minimálně v tom vzdáleném přístupu je Citrix prostě jednička.

BrainLess
3. 10. 2006 • 17:15

No sice neznam citrix ani omylem ale soud podle toho co pisete proste prenaseli "nejakym vlastnim protokolem" pouze udalosti = par bajtu a no a na jejich zaklade prekreslovali to co vidite .. kdezto vnc v podstate "prenasi" obrazovku .... takze tady je onen rozdil .

snake
4. 10. 2006 • 11:06

Samozřejmě, že to "tak nějak opravdu je"... Jenže pokud by to bylo tak jednoduché, není důvod, aby to VNC nedělalo stejně. V obou případech je klient jen zobrazovací "jednotka", nikoli tlustý klient, co by posílal jen pohyby myší a klávesnicí a nazpátek dostával jen výsledky databázových dotazů. Prostě takhle jednoduché to opravdu není a genialita v úspornosti, jaké dosáhli již v té době, mne naprosto ohromila...
 
VNC sice dokáže používat i různé komprese apod., ale jednak to i s nima bylo pořád o 3 řády náročnější na pásmo, a dále to žere celkem dost CPU (hlavně u odesílatele).
 
VNC mělo (a konec konců ještě pořád má) jednu obrovskou výhodu: je multiplatformní a k tomu navíc ještě zadara. Ale používat ho na dialupové či ještě pomalejší lince, to bylo vždycky neuvěřitelné utrpení, ač na druhou stranu na dostatečně výkonných mašinách jsme již v roce 2001 zkoušeli z recese hrát Diabla II přes VNC (hra běžela na jednom PC, ale hráč seděl ve skutečnosti za jiným) - a šlo to... Jenže to bylo na  Občas krátké cuknutí, ale rozhodně nikdy nic takového, aby to ohrozilo na životě...stovkové síti, která je dnes již naprostým standardem, ale tehdy rozhodně nebyla.

uff
3. 10. 2006 • 11:44

Jeste jsem v CR nenarazil na IT firmu, ktera by souhlasila s tim, aby clovek delal doma

Ghuul
3. 10. 2006 • 12:52

Špatně hledáš . Ono teda taky záleží na druhu práce to je jasné.

Je fakt, že spousta firem tu má asi dosti zkreslené představy o práci z domova. Vzhledem k tomu, že občas dělám i z domova, tak rozhodně můžu dosvědčit, že aspoň v mém případě je to efektivnější (nikdo neotravuje). Navíc si firmy jen pomalu uvědomují, že prací z domova jsou schopny výrazně snížit náklady např. za pronájem kancelářských prostor a to i v případě, že by měli zaměstnancí platit náklady na připojení na internet.

BrainLess
3. 10. 2006 • 15:43

Taky delam obcas doma, ssh + vpnc + screen za 0,-

uff
4. 10. 2006 • 0:17

Programovani. Byl jsem na par pohovorech, abych otukal, jak se to s teleworkingem ma. A ani u firem, u kterych jsem to cekal, se zkratka TW jeste nenosi. Snad za par let...

Jean
3. 10. 2006 • 7:06

Jo, dnes v praci vyvenci Barnabase kdekdo - zvlast, ma-li pristup k internetovym strankam s lechtivym obsahem.

lol
3. 10. 2006 • 13:16

Určitě si přečtěte

Články odjinud