Software | Sociální sítě | Tipy

Omezte závislost na sociálních sítích. Tyhle aplikace a doplňky vám s tím pomohou

Užitečné aplikace i doplňky pro webové prohlížeče pomohou v případě, že vám sociální sítě ukrajují nebezpečné množství pracovního času. Pomohou stanovit tvrdé limity, ale jít i efektivnější motivační cestou.

Otevíráte sociální sítě bezděčně a z kliknutí na záložku se stala automatizovaná činnost? Pokud tenhle zlozvyk ovlivňující nejen produktivitu u počítače chcete překonat, bude se vám hodit některá z aplikací, která pobyt na sociálních sítích omezí.

Otestovali jsme několik doplňků do prohlížečů, které na desktopu umožní určit limity pro používání, web sociálních sítí kompletně zablokovat nebo odrazovat jiným způsobem. Všechny aplikace z výběru samozřejmě lze použít pro zablokování jakéhokoli webu, věřím ale, že sociální sítě budou nejčastějším typem. Hodit se ale mohou i pro zablokování videoserverů, zpravodajských serverů nebo třeba e-shopů.

Pevná vůle nutná

Bojujete-li se závislostí na sociálních sítích, nebude žádná aplikace jediným řešením. Vždy se totiž budete muset přesvědčovat k tomu, abyste zadané limity neobcházeli a sami sebe nepodváděli. I z tohoto důvodu můžete při prvotní instalaci některé z aplikací stanovit volnější limity. Pokud tušíte, že sociálním sítím věnujete čtyři hodiny denně, není nezbytné ihned zavádět drakonický hodinový limit. S velkou pravděpodobností byste jej porušili ještě první týden. Zato když jej snížíte pouze o půl hodiny či hodinu, úspěšnost může být vyšší. Postupně se ke kýžené hodině můžete dostat.

Takřka vždy bude nutné hranice v rámci prohlížečů nebo desktopového systému kombinovat i s omezením na telefonu či tabletu. Ve většině případů naštěstí není zapotřebí dalších aplikací, poslední verze Androidu i iOS limity nabízejí přímo systému.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: E-shopy měly poslední šanci lhát o slevách. Ty největší už na Black Friday byly fér i letos

Témata článku: YouTube, Apple, Google, Windows, Facebook, Software, Sociální sítě, Linux, Internet, Instagram, Chrome, Android, Články z Computeru, Twitter, macOS, iOS, iPhone, iPad, Reddit, Tipy, Tim, Chrome sync, Limit, Freedom, Nastavení, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czPodrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Nejlepší weby na stahování modelů pro 3D tiskárny. Thingiverse zná každý, ale jsou tu i lepší alternativy

Nejlepší weby na stahování modelů pro 3D tiskárny. Thingiverse zná každý, ale jsou tu i lepší alternativy

** Cokoliv od skládací lopaty na sníh po komiksové figurky ** Printables má věrnostní program, kde lze získat filament (a další) zdarma ** Modely pro FFF/FDM i SLA tiskárny

David Caba
3D tisk
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Služba Google Wallet (Peněženka Google) schlamstla před několika měsíci platební aplikaci Google Pay. Díky tomu se původní platforma rozrostla o další funkce. Je zde však i prostor pro zlepšení.

Jan Spěšný
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows