Olympus uvede kompaktní pětimegáč C-50 Zoom

Digitální fotoaparát C-40 Zoom, uvedený před rokem, se nyní dočká nástupce pod logickým označením C-50 Zoom. I přes podobnost označení obou modelů se však bude jednat nejen v rozlišení o značně jiný fotoaparát.
C-40 ohromil před rokem při svém uvedení kompaktními rozměry, kvalitními fotografickými výsledky a širokou nabídkou funkcí, například redukci šumu či mikrofon a reproduktor. Z řady Olympusů vybočuje také svým vzhledem, nic podobného Olympus nenabízí. Je to taková třída samo pro sebe.

Chystaný Olympus C-50, který bude oficiálně představen s největší pravděpodobností na Photokině, je po stránce designu přece jen konzervativnější. Olympus se s ním vrací do normálního vzhledu svých kompaktů, navrch nicméně přidává kovové pouzdro.

Klepněte pro větší obrázek

Součástí nabídky bude 3násobný optický zoom (ekvivalent 38-114mm) doplněný o 4,5násobný digitální zoom. Již dle názvu je jasné, že to bude 5 Mpixelový fotoparát. Bude v něm nový 1/1,8" CCD čip.

C-50 bude také pro Olympus významným krokem ve smyslu odchodu od SmartMedia. Zatímco některé ohlášené fotoaparáty kombinují SmartMedia a nový xD Picture Card, C-50 má zřejmě kvůli rozměrům podporu pouze xD Picture Card. K počítači se nicméně připojuje přes USB jako Storage Class, není tedy potřeba nic doinstalovávat a snímky lze stahovat jako z externího disku.

Uváděná koncová cena je orientačně okolo 900 Euro, pochopitelně se jedná jen o předběžné informace, proto se mohou oficiální informace ještě lišit. Stejně tak chybí informace o případných nových funkcích a podrobnějších změnách proti C-40 Zoom. Každopádně to vypadá zajímavě.

Zdroj: LetsGoDigital

Diskuze (9) Další článek: 27GB na jednom CD

Témata článku: Zoom, Oficiální snímek, Kompaktní rozměr, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Olympus, Předběžný design, Předběžný název, Kompakt, Olymp, Komp, Největší smysl


Určitě si přečtěte

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč