Nicholas Negroponte není zakladatel ani ředitel MIT, sám tam studoval takže MIT nemohl zakládat - MIT byl založeno 1861.
http://web.media.mit.edu/~nicholas/Nicholas Negroponte"Nicholas is founder and chairman of the One Laptop per Child non-profit association. He is currently on leave from MIT, where he was co-founder and director of the MIT Media Laboratory, and the Jerome B. Wiesner Professor of Media Technology..."
>co-founder director of the MIT Media Laboratoryto je pozicia,ktorej v nasom chapani zodpoveda pozicia zakladatela a veduceho katedry medii na MIT a to skutocne Negroponte bol
Lenze veduci katedry a riaditel MIT su dve rozne veci... to by si snad vedel pochopit, hlavne ked vsade bazirujes na presnych informaciach (ako tvoje nekonecne tapetovanie linkami apod.)..
A co som ine tvrdil
Prezident: Ibrahim KananVice Prezident: Nour Abdul-Razzak....http://web.mit.edu/mitmsa/www/exec/exec.htm
Náhodou, je to skvělá věc. A povede to k jednomu - větší rozšíření otevřených aplikací - MS ztratí dominantní postavení a pro linux se bude vyvíjet výc komerčních programů. zkrátka, je to fajn
momentalne je 6,6 mld ludi na svete a Interent ma nieco okolo1,2 mld ludihttp://50x15.amd.com/en-us/v roku 2015 by malo byt okolo 7,5 mld ludi t.j pri 50% by to bolo 3,75 mld ludi na Internete a to je okolo 2,5 mld ludi navyse
pro 2mld. OLPC a ti ostatní něco lepšího, při pětileté životnosti je to vskutku zajímavé, 600mil. ks "PC"/rok
V prvom stvrtroku 2007 sa na svete predalo 62,7 miliona PC vsetkeho druhuhttp://www.metrics2.com/blog/2007/04/19/worldwide_pc_shipments_hit_627_million_in_q1_2007.htmlPlanovany predaj na clemo svete by mal v roku 2007 dosiahnut 257,1 miliona kshttp://computers.tekrati.com/research/9066/predat niecoho aj keby sa tie 2 mld. PC predvali v rokoch 2008-2015 t.j. 8 rokov, bez obmeny pokazneych a starych kusov je to stale 250 mil. ks OLPC/rok.a preto sa k projektu pripojil Intel.. Taky bussines v podobe poznania znacky si intelnemoze dovolit nechat ujst... Toboz taky marketshare.okrem Geode-u (ktore AMD kupilo http://www.amd.com/us-en/Corporate/VirtualPressRoom/0,,51_104_543_10218~73356,00.html aj ked LX je uz skor Athlon ako Cyrix Geode GX, CPU s integrovanou grafikou)aj 60-80 mil CPU pre bezne PC z tych 257 milionov... Nechat OLPC na AMd by mohla byt samovrazda intelu
Kdyby to stálo polovinu, tak do toho možná jdu, ale takhle...
Tou druhou polovinou podpoříš chudé dítě.
A černí rodiče to vymění za zánovní AK 47 a palebný průměr nábojů
Což vyzžijí určitě lépe než nějakej počítač. Navíc děcka se s tím naučej určitě rychlejc a můžou si zapařit opravdu reálnu 3D střílečku. A pro zájemce o koupi: vydržte, za dva roky to budou rákosníci prodávat za pětikilo na tržnici.
Mazec.
Bral bych to ze sveho skrovneho platu i za tuhle cenu (navic je to charitativni projekt, na ktery bych byl ochotny ty penize dat a ne nejakym holkam s kosickem ktere stoji kazdy druhy den pred vchodem do metra). Jenze nechapu proc to maji tak debilne omezene jen na USA a jeste jen na nejakou kratkou dobu.
Je to první vlaštovka …
ASUS eee PC to jistí... Ale ještě není.
problém je v nedosažitelné spotřebě CPU = AMD Geode™ LX 700@0.8W
Ten Asus ma prisernou spotrebu. Vydrzi na baterie sotva jako obycejny notebook, priserne se to zahriva, hluci v tom pri chlazeni vetrak. Proste zmenseny notebook se vsemi nevyhodami. Jediny klad na tom vidim v tom, ze se bude prodavat s Linuxem.
vetrak vsichni popisou jako sotva slyšitelnej a že příšerně hřeje jsi vzal kde? Hřeje prej jako norm. notebook... Nicmeně dalsí verze má být už úplně bez větráku.
Ano - hreje priserne, jako normalni notebook.
Má otočný displej (jako ebook reader se zakrytou klávesnicí)? Má "tabletovou" plochu? Má černobílý režim s dvojnásobným rozlišením? Má nízkou spotřebu a vysokou mechanickou odolnost?Kdepak! ASUS EEE je úplně jiná liga. Pouze prťavý notebook se všemi nevýhodami z toho vyplývajícími.OLPC bych si dokázal představit třeba ve stanu s mapou nebo nějakou hrou. Pokud bude přibalené jo-jo pro nabíjení, přímo ho to k tomu předurčuje.
Udelejte neco pro sve zdravi - nabijte mi notebook! ;)Ne, nechci aby to vyznelo zaporne, libi se mi to :)
http://www.3dnews.ru/mobile/asus_eee_pc_701/porovnejte spotřebu a strčte jej do vody... jak bude lepší
Asus se bude možná dobře prodávat v Evropě, ale když by někde v Africe sedl pasáček koz pod strom a vytáhl Asus, nejdrříve by zjistil, ža na displeji není nic vidět, po chvilce by začal stávkovat CPU, kterému by se nelíbilo 55 st. Celsia ve stínu a po návratu domů by přestaly reagovat některé klávesy, kterým by se nelíbil odpolední větřík přinášející písek a prach ... ještě že jsi OLPC nenavrhovat ty Ale jinak bych některé nápady z OLPC uvítal v obchodech i já:- nízká cena + slabý CPU + linux => pro důchodce na prohlížení webu a čtení pošty- dtto + dotykový displej s min. odběrem bez hw klávesnice (levný tablet) => trvale zapnutý domácí zobrazovač (třeba v chodbě na zdi) pro zobrazování počasí, pošty, připomínek, video IP Phone apod.
OLPC je vymyslene dobre. I na takovemhle slabem CPU se da delat spoustu veci, dulezita je prave ta spotreba. Nevim v cem by to omezovalo, na hrani nejakych 3D her to proste neni, ale to od toho nikdo neceka.
Kdo říkal, že 3D hry na tom nejedou???http://www.siliconvalleysleuth.com/2006/11/olpc_does_doom.html
Tak jo Doom asi i Halflife I by na nem behali krasne. Doom behal perfektne uz na 486tce. Myslel jsem tim, to pod cim si dnes predstavime 3D hru, cili hru takovou jako je Crysis, Bishock, takovou na kterou musime mit supervykonny pocitac.
Však to Geode LX je víceméně 486.
podobnosti tam moc není486: http://www.bonis.net/te/images/image014.gifGeode LX: http://www.windowsfordevices.com/files/misc/amd-lx800-diag.jpg
Ale já žiju v Evropě...
no právě, ti co žijí v Evropě by si měli pořizovat něco jako ten Asus a nekritizovat koncepci OLPC, které je perfektní, ale pro jiný region ...
Cha cha. Pro duchodce? Za prve to ma maly dysplaj takze, duchodce na tom uvidi houby, protoze v tom veku uz maji vsichni spatny oci, za dalsi ta klavesnice je delana pro 8let deti, takze jsou tam strasne mala tlacitka, dospeli clovek ji bude spatne pouzivat. A vyhody ze to ma malou spotrebu a da se to cist na slunci tak to je mozna pro afriku, tady v evrope kde je zasuvka na kazdem rohu je to zbytecnost, a clovek lip oceni vyssi vykon aby mu bezeli lepsi aplikace...
některé nápady z OLPC => a) nízká cena (díky levnému CPU a free OS)b) odolnostc) displej s nízkou spotřebouProstě schází mi v nabídce obchodech něco jako levné druhé/třetí PC či terminál pro prohlížení webu, pošty s malým odběrem, takový tablet PC, který by většinou trůnil zapnutý v docku na stěně v chodbě, ale kdokoliv by si ho mohl vytáhnout z docku (jako PDA z kolíbky) a přenést na stůl k bezdrátové klávesnici nebo vzít na klín do obýváku a ovládat tam perem. Pokud je dnes něco takového na trhu, stojí to majlant, je to výkonné a na baterky vydrží jen chvilku. Přitom na OLPC je vidět, že by to mělo jít postavit pod 10k (bez klávesnice, ale s lepším větším displejem) a když by to bylo zaplé nonstop, nestálo by to za měsíc na elektrice 300Kč, jako běžné PC. Třeba mým rodičům by to v pohodě stačilo jako hlavní PC, zatímco mně jako třetí (po výkonném stolním a druhém které běží jako HTPC v obýváku) ... takhle jsem to myslel, kapišto ?
Tak a ty si kup ten ASUS
jeden z dôvodov prečo sa nepodarilo dosiahnut cieľ 100 dolárov je momentálne slabý kurz dolára
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.