Notebooky | Hewlett Packard (HP)

OLED, poměr stran 3:2 a barvy na přání. HP vylepšilo své notebooky, Spectre x360 přitom dostal ojedinělý displej

HP aktualizovalo svou nabídku počítačů Spectre x360 a Envy novými procesory Intel 11. generace, ale nezůstalo jen u toho. Nejzajímavější novinkou je bezesporu HP Spectre x360 14. Poprvé tu vidíme OLED v úhlopříčce 13,5" a poměrem stran 3:2, ostatní OLED notebooky totiž ještě spoléhají na běžný poměr 16:9.

Tento displej s rozlišením 3000×2000 bodů ale kromě kontrastního obrazu dává notebooku ještě několik zajímavých funkcí. Displej si totiž můžete přepínat mezi barevnými profily sRGB (web a běžná práce), AdobeRGB (příprava pro tisk), DCI-P3 (zpracování HDR videa) nebo nechat toto rozhodování na automatice, která upraví barvy podle okolního světla a spuštěného typu aplikace.

Použité modré OLED navíc mají posunuté spektrum mimo nejhorší frekvence, aby tolik nenarušovaly spánkový rytmus bez jinak typického zežloutnutí obrazu. Konvertibilní notebook také automaticky znamená dotykový displej s podporou psaní perem, které je standardně přibalené.

HP Spectre x360 14 taco!.pngHP Spectre x360 14 front facing_natural-silver.pngHP Spectre x360 14 front facing_nightfall-black.png
Dvě základní barevná provedení Spectre x360 14

Kamera nad displejem umí přihlašování do Windows a lze ji zakrýt fyzickým šoupátkem, které se ovládá tlačítkem na klávesnici, podobně lze tlačítkem rychle vypnout i mikrofon.

HP Spectre x360 14_PoseidonBlue_T_IRcam_nonODD_FPR_ScrnSS_Heroic_CoreSize_FrontRight.jpgHP Spectre x360 14_NightfallBlack_T_IRcam_nonODD_FPR_ScrnSS_Heroic_CoreSize_Front_OA.jpgHP Spectre x360 14_NightfallBlack_T_IRcam_nonODD_nonFPR_ScrnSS_Heroic_CameraCloseUp.jpg
Toto není špatný pozorovací úhel, to je aktivní ochranný filtr.
Kameru nad displejem lze fyzicky zakrýt

Dále notebook rozpozná, když se omylem zapne v tašce. Výrazně si pak sníží výkon a spotřebu, aby se nepřehříval. Můžete jej dostat i s ochranným filtrem proti nežádoucím pohledům ze stran, tento filtr tedy není vyhrazený jen LCD displejům.

HP Spectre x360 14 hinge.jpgHP Spectre x360 14 USB-C-Spectre.pngHP Spectre x360 14 thermal design.jpg
Ostře řezaný design Spectre x360 14

Vnější provedení notebooku s ostře řezanými hranami pak odpovídá stylu série Spectre x360. Nechybí tedy třeba USB-C (nyní už Thunderbolt 4) doslova v rohu základny. Vyšší displej automaticky protáhl i základnu, mohl se tedy zvětšit touchpad na běžnou velikost, HP totiž dosud mělo u těchto notebooků hodně širokoúhlý touchpad.

HP Spectre x360 14_NaturalSilver_nonODD_nonFPR_CoreSet_LeftRightProfile.jpgHP Spectre x360 14_NightfallBlack_nonODD_FPR_CoreSet_RearLeft.jpgHP Spectre x360 14_NightfallBlack_nonODD_nonFPR_CoreSet_LeftRightProfile.jpg
Dostupné konektory Spectre x360 14

Notebook pohání procesory Core 11. generace s Iris Xe grafikou a maximem bude Core i7 s 16 GB paměti a terabajtovým SSD. Výdrž HP udává přes 12 hodin přehrávání videa. Notebook se v USA začne prodávat na přelomu října a listopadu. Americká cena bude startovat na 1199 dolarech, samozřejmě ta česká se nedá řešit prostým přepočtem, ale na použitý displej to nevypadá na nějak extrémní částku.

Diskuze (6) Další článek: Tip: Jak sledovat využívání dat ve Windows 10

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,