Technologie | Sharp

OLED displeje začal vyrábět i Sharp. Konečně nová konkurence pro LG a Samsung

Technologie OLED slibovala velkou revoluci mezi displeji, bohužel jejich rozšíření dlouho bránily technické problémy a vysoké náklady na vývoj a výrobu. Hromadnou výrobu tak dosud ovládaly jen jihokorejské společnosti LG a Samsung. Teď se k nim přidá i japonský Sharp, informuje Reuters.

Zprvu bude Sharp vyrábět displeje do svého vlastního telefonu s názvem Aquos Zero, kde displej nabídne úhlopříčku 6,2 palce s rozlišení 2992 × 1440 bodů. Displej podporuje barevný prostor DCI-P3 a velmi vysoký dynamický kontrast s HDR10.

Výrobce již také oznámil, že se nebrání prodávat své displeje třetím stranám. To znamená, že máme na trhu novou konkurenci a více displejů, což je předzvěstí snížení ceny.

Zatím se Sharp pouští jen do menších displejů pro mobilní zařízení. Zda si časem pustí i do velkých televizních obrazovek, to neprozradil. Tam zatím v oblasti OLED obrazovky drží monopolní postavení LG, konkurenční Samsung se totiž věnoval šlechtění LCD panelů marketingově nazvaných QLED a nyní se pouští do technologie obrazovek s mikrodiodami.

Diskuze (1) Další článek: Cesta kolem světa (a do Brna) od Kiwi.com za nejlepší vyřešení problému obchodního cestujícího

Témata článku: Technologie, Samsung, OLED, Sharp, Vysoké náklady, Malý displej, Monopolní postavení, Slech, Snížení ceny, Displej OLED, Hromadná výroba, Jihokorejská společnost, Displej, Obrazovka, Třetí strana, Technický problém, Barevný prostor, Velká revoluce, Výslech, Nová konkurence, Mobilní zařízení, Konkurence, Reuters, Nejprodávanější mobilní telefony apple na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X