Chytrá domácnost | Google Asistent | Hlasový asistent

„OK, Google“: Praktické příklady, jak vám hlasový Asistent zpříjemní život

Hlasový asistent od Googlu oslaví v květnu pět let. Objevil se v mnoha podobách: jako aplikace ve smartphonech, coby součást chytrých reproduktorů, v televizích a projektorech s Android TV atd.

Bohužel ani po tak dlouhé době jsme se nedočkali české lokalizace, takže k udílení příkazů a pokládání dotazů je nutné používat jeden z podporovaných jazyků. V článku budu pracovat s angličtinou.

Funkce (nejen) pro sklerotiky

Začněme praktickým tipem pro zapomnětlivé. Místo diáře, nalepovacích papírků či nástěnky s úkoly si můžete nechat připomínat různé věci pomocí hlasového asistenta. Stačí použít frázi „remind me“ následovanou časem připomenutí a obsahem připomínky.

To se může hodit v situacích, kdy například potřebujete v určitou hodinu někomu zatelefonovat, ale s ohledem na další povinnosti je šance, že byste na to zapomněli. Stačí zadat například „OK, Google, remind me at 10 a. m. to call Karel“.

Klepněte pro větší obrázek 
Připomeň mi, ať v 10 hodin zavolám Karlovi!

Když už jsme u zapomnětlivosti, víte, že pomocí Asistenta Google můžete najít svůj zašantročený telefon? Pochopitelně je v takovém případě nutné mít další zařízení, kterému budete zadávat pokyny – třeba chytrý reproduktor nebo druhý mobil.

Povel zní „find my phone“. Jestliže máte s účtem Google propojeno více telefonů, bude se vás Asistent v dalším kroku ptát, který z nich hledáte. Pak se spustí hlasité vyzvánění, které funguje i v případě, kdy je na telefonu aktivní tichý režim. Nezbytným předpokladem úspěchu je připojení hledaného mobilu k internetu.

Klepněte pro větší obrázek 
Asistent nabízí prozvonění ztraceného telefonu
Diskuze (26) Další článek: Inkoustovky pro fotografy. Nové tiskárny Canonu vsadily na šest nádrží a snadnou údržbu

Témata článku: Google, Internet, Android, Chytrá domácnost, Google Keep, Spotify, Google Asistent, Google Home, Reproduktory, Hlasový asistent, Bath, Asistent Google, Rutina, Příkaz, Aplikace, Beatbox, Good morning, Tell, Prak, New York, Home, Reproduktor, Fráze, HLA, Vyzvánění, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz