Ohrozí Lotus a Corel postavení MS Office?

Začátkem února by se konečně měl začít prodávat balík jednoduchých kancelářských aplikací eSuite,...
Začátkem února by se konečně měl začít prodávat balík jednoduchých kancelářských aplikací eSuite, naprogramovaný Lotusem v Javě. U nás zřejmě jeho rozšíření bude bránit relativně nová technika v podnicích. Nejpomalejší jsou stroje se stařičkými Windows 3.x, kde běží 16bitové aplikace k plné spokojenosti a nic není potřeba měnit. Nově vybavené firmy zase mají silné stroje s Office 95 či 97, případně balík Lotus SmartSuite.

Takže javový eSuite má stejnou budoucnost jako síťové počítače – až přesvědčení managementu, že snadno aministrovatelné stroje potřebuje, přeroste v nákupní odhodlání, nebude žádný důvod proti používání eSuitu, ve kterém uživatelé mohou psát dopisy, posílat e-mail, dělat kalkulace atd. V současnosti opravdu velká zakázka připadá v úvahu například pro České dráhy, kde téměř na každé zastávce je počítač, nejlépe PCéčko – vše podle hesla "každý pes jiná ves". Správa tak rozsáhlé sítě je velmi náročná. Je to přímo školní ukázka pro nasazení síťových počítačů – relativně nízké pořizovací náklady a hlavně několikanásobně nižší náklady na údržbu než doposud.

Corel je na tom s Javou z ostatních firem relativně nejdále – pokusy překlopit WordPerfect, CorelDraw. Tyto projekty však byly poslány k ledu, protože z Javy v současnosti nepotečou peníze a Corel je ve ztrátě. Důvody tedy více než přesvědčivé. Podobně pravděpodobně skončily, resp. usnuly, i projekty Remagen (můstek pro spouštění windowsových aplikací na pracovních stanicích s Javou) a Alta (softwarová platforma kombinující Javu, XML a HTML).

Zdá se tedy, že Microsoft trpělivě vyčkává. Javu alespoň v prvním kole doslova převálcoval operačním systémem Windows CE – co se praktického nasazení týká nejen v počítačích do dlaně, ale i v jednoduchých zařízeních typu mobilní telefon. Pokud Java má v následujících dvou letech obchodní budoucnost, pak toho Microsoftu zcela jistě využije.

Váš názor Další článek: NDS se slevou od Novelu, ale bez podpory WinNT Microsoftem

Témata článku: Windows, Corel, Office, Kancelářská technika, Nová technika, Kancelářské potřeby, Náročné používání, Postavení, Síťová technika, Velká zakázka, Alta


Určitě si přečtěte

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 46

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View