Ohrozí Lotus a Corel postavení MS Office?

Začátkem února by se konečně měl začít prodávat balík jednoduchých kancelářských aplikací eSuite,...
Začátkem února by se konečně měl začít prodávat balík jednoduchých kancelářských aplikací eSuite, naprogramovaný Lotusem v Javě. U nás zřejmě jeho rozšíření bude bránit relativně nová technika v podnicích. Nejpomalejší jsou stroje se stařičkými Windows 3.x, kde běží 16bitové aplikace k plné spokojenosti a nic není potřeba měnit. Nově vybavené firmy zase mají silné stroje s Office 95 či 97, případně balík Lotus SmartSuite.

Takže javový eSuite má stejnou budoucnost jako síťové počítače – až přesvědčení managementu, že snadno aministrovatelné stroje potřebuje, přeroste v nákupní odhodlání, nebude žádný důvod proti používání eSuitu, ve kterém uživatelé mohou psát dopisy, posílat e-mail, dělat kalkulace atd. V současnosti opravdu velká zakázka připadá v úvahu například pro České dráhy, kde téměř na každé zastávce je počítač, nejlépe PCéčko – vše podle hesla "každý pes jiná ves". Správa tak rozsáhlé sítě je velmi náročná. Je to přímo školní ukázka pro nasazení síťových počítačů – relativně nízké pořizovací náklady a hlavně několikanásobně nižší náklady na údržbu než doposud.

Corel je na tom s Javou z ostatních firem relativně nejdále – pokusy překlopit WordPerfect, CorelDraw. Tyto projekty však byly poslány k ledu, protože z Javy v současnosti nepotečou peníze a Corel je ve ztrátě. Důvody tedy více než přesvědčivé. Podobně pravděpodobně skončily, resp. usnuly, i projekty Remagen (můstek pro spouštění windowsových aplikací na pracovních stanicích s Javou) a Alta (softwarová platforma kombinující Javu, XML a HTML).

Zdá se tedy, že Microsoft trpělivě vyčkává. Javu alespoň v prvním kole doslova převálcoval operačním systémem Windows CE – co se praktického nasazení týká nejen v počítačích do dlaně, ale i v jednoduchých zařízeních typu mobilní telefon. Pokud Java má v následujících dvou letech obchodní budoucnost, pak toho Microsoftu zcela jistě využije.

Váš názor Další článek: NDS se slevou od Novelu, ale bez podpory WinNT Microsoftem

Témata článku: Windows, Corel, Kancelářské potřeby, Kancelářská technika, Office, Síťová technika, Náročné používání, Postavení, Nová technika, Velká zakázka, Alta


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu