Ohnivý drát bez počítače je i.LINK

Společnost Quantum, výrobce pevných disků, oznámila, že disponuje technologií disků pro rozhraní IEEE 1394 známého pod pracovním názvem FireWire.
Společnost Quantum, výrobce pevných disků, oznámila, že disponuje technologií disků pro rozhraní IEEE 1394 známého pod pracovním názvem FireWire. Toto rozhraní je krom pevných disků určeno také pro oblast audiovizuální spotřební elektroniky, jako jsou kamery, videa, digitální televize či boxy pro připojení k Internetu, v které má své jisté pro změnu společnost Sony. V propojení těchto spotřebičů s pevným diskem a pod novým označením i.LINK získáváme nepočítačové (rozuměj všem laikům přístupné) zařízení, které umožní záznam a přehrávání digitálního obrazu i zvuku, a to i zároveň – konečně tak bude možné například přehrávat film, jehož nahrávání však ještě neskončilo!

Živě komentuje: i.LINK, tedy sériové rozhraní IEEE 1394 je k takovým účelům skoro stvořeno – je robustní, rychlé (400 Mb/s), lze připojit více zařízení najednou a délka datového kabelu není přespříliš omezena. Takže ačkoliv prvotní určení tohoto rozhraní počítalo s počítačem uprostřed, společnosti Sony a Quantum dokazují, že to jde i bez něho – vystačíme s chytrou elektronikou ve spotřebičích a discích. A dopad do budoucna – částečné vymizení přepisovatelných kazet, ať již pro zvuk či video – pořady v televizi si nahrajeme na pevný disk, jehož nedostatečné kapacity dnes již nejsou problémem, připojení by měl díky Plug and Play zvládnou každý. A průkopníci – výše jmenované firmy – samozřejmě očekávají tučné zisky. Kterého roku to ale nyní zpíváme píseň budoucnosti, to si dnes odváží odhadnout málokdo.

Váš názor Další článek: FCC - Logica: Akvizice desetiletí

Témata článku: Video, Quantum, Televize živě, Chytré televize, Laika, Drát


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači