Ohnivá technologie pro NetWare

Společnost Novell ohlásila spolupráci se společností Intel na vývoji nového virtuálního stroje pro zpracování javových softwarových aplikací (Java Virtual Machine – JVM), určeného speciálně pro síťový operační systém Novell NetWare.
Na veletrhu PC Expo ohlásila společnost Novell spolupráci se společností Intel na vývoji nového virtuálního stroje pro zpracování javových softwarových aplikací (Java Virtual Machine – JVM), určeného speciálně pro síťový operační systém Novell NetWare. Celý projekt je nazván NetFire a je určen pro počítače s procesory Intel a to v jedno i víceprocesorové variantě. V pozdější době bude zahrnuta podpora nové architektury IA-64, na které stále Intel pracuje. Výsledkem by tak měl být plně kompatibilní stroj s nejvyšším výkonem. První orientační termín pro uvedení je stanoven na rok 1999 bez bližšího upřesnění a systém bude určen výhradně pro NetWare 5. Původní javové aplikace pro stávající stroj v NetWare 5 budou plně schopné provozu. Jednou z výhod, které javový stroj přináší v oblasti systému NetWare je možnost vytváření javových aplikací a jejich plná integrace s celým systémem NetWare a to především se zaměřením na NDS (Novell Directory Services).
Živě komentuje: Společnost Novell tak přichází s dalším produktem pro podporu svého rozhraní OSA (Novell Open Solutions Architecture) pro NetWare 5. Je tím vidět jasná snaha dostat se na trh s aplikačními servery, kde nyní začíná vést WindowsNT, časem uvidíme jestli bude strategie společnosti Novell úspěšná.
Váš názor Další článek: Domácí bankomat přes Internet

Témata článku: Technika, Celý stroj, NetWare, Původní výhoda


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF