Ohlasy ze světa: menší než USB konektor - A-Data PD17

WD Passport 250 GB • Logitech Cordless Desktop Wave • 11 zdrojů v testu • Scythe Ninja, Ninja Mini a Katana 2

Western Digital Passport 250 GB

Externí pevný disk Western Digital Passport s kapacitou 250 GB recenzoval server digitaltrends.com. Tento velmi elegantní disk používá rozhraní USB 2.0, ze kterého je zároveň i napájen. Rychlost ploten je 5400 otáček za minutu a průměrná přístupová doba činí 12 ms. Dodávaný software WD Sync umožňuje kromě různých synchronizačních možností také šifrování dat pomocí AES 128-bit. Cena se pohybuje kolem 4 700 Kč s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Logitech Cordless Desktop Wave

Pokud uvažujete o nákupu nového setu klávesnice a myši, možná vás zaujme Logitech Cordless Desktop Wave. Tento set se rozhodli řádně otestovat rovnou na dvou serverech, a to na thetechlounge.com a na modders-inc.com.

Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice a myš potřebují ke svému životu celkem čtyři AA baterie (2×2AA), v balení naleznete kromě jiného také CD se softwarem, který kromě ovladačů obsahuje tři zajímavé programy (gadgety), z nichž jeden měří rychlost psaní za minutu, druhý slouží pro informaci o zapnuté klávesnici Caps Lock, Num Lock a Scroll Lock a třetí je pro měření procentuálního používání tlačítka Backspace, takže snadno zjistíte, jakou máte „chybovost“.

Klepněte pro větší obrázek

Oba recenzenti se shodují v mnoha závěrech, především vyzdvihují ergonomický design a komfort, řadu programovatelných kláves a snadnou instalaci a kompatibilitu.

Jedenáct zdrojů v jednom testu

Na serveru techreport.com se objevil detailní test jedenácti výkonných počítačových zdrojů, jako jsou Antec EarthWatts 500W, Antec Neo HE 550W, Antec TruePower Trio 650W, Cooler Master Real Power Pro 550W, Cooler Master Real Power Pro 650W, Corsair HX 620W, Enermax Infiniti 720W, OCZ GameXStream 700W, PC Power & Cooling Silencer 750W, Seasonic S12II 500W a ThermalTake Toughpower 700W.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroje byly testovány nejen na klasické výkonné počítačové sestavě, ale i na speciálně vyrobeném přístroji, který je dokázal vytížit na sto procent a zjistit tak jejich slabiny či zda splňují uvedené parametry od výrobce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Každý jednotlivý zdroj je detailně popsán a nechybí ani taková maličkost jako délka jednotlivých kabelů. Ve vzájemném souboji si to pak „rozdaly“ v efektivitě (účinnosti), teplotě, hluku a spotřebě. Cenu „Editor´s Choice“ získaly zdroje Corsair HX 620W a PC Power & Cooling Silencer 750W, přičemž doporučené byly Antec Neo HE 550W a Seasonic S12II 500W.

Klepněte pro větší obrázek

OCZ Vendetta

Nový procesorový chladič Vendetta od společnosti OCZ, o kterém jsme informovali již dříve, si vzali na mušku redaktoři ze serveru benchmarkreviews.com. Chladič je kompatibilní se sockety AMD 754, 755, 939, AM2 a Intel LGA775. Vyznačuje se především třemi heapipe trubicemi, které se dotýkají přímo heatpsreaderu procesoru, chladič totiž nemá klasickou měděnou základnu. Této technologii se říká Heatpipe Direct Touch (HDT).

Klepněte pro větší obrázek

V balení naleznete kromě potřebných dílů k uchycení také 92mm ventilátor s rychlostí 1200 až 2800 otáček za minutu a hlukem 22 až 34 dBA.

Klepněte pro větší obrázek

Chladič byl testován na procesoru Intel Core 2 Duo E6600 o frekvenci 2,4 GHz. V klidovém stavu se chladič oproti ostatním umístil na třetím místě za chladiči Xigmatek HDT-S1283 a Ultra ChillTEC (rozdíl 2 až 5 stupňů C) a při zátěži si udržel výborné druhé místo hned za chladičem Xigmatek HDT-S1283 (rozdíl 2 až 3 stupně C).

Klepněte pro větší obrázek

Za cenu 37 USD (přibližně 1 000 Kč s DPH) tak získáte vysoce účinný chladič, který si odnesl konečné hodnocení 9,25 z 10.

Malý ale výkonný: Flash disk A-Data PD17 s kapacitou 2 GB

Jeden z nejmenších flash disků A-Data PD17 s kapacitou 2 GB otestovali na serverech ocmodshop.com a legitreviews.com. Tento flash disk má vysouvací konektor, jeho rozměry jsou 36,5 × 24,5 × 5,5 mm a hmotnost činí pouhých 5 g. Testován byl pomocí Sisoft Sandra XII 2008 (256 kB a 64 MB test) a HD Tach. Průměrná rychlost čtení je 20 MB/s a rychlost zápisu se pohybuje kolem 3 MB/s až 6,5 MB/s. Za cenu 20 USD (přibližně 560 Kč s DPH) se tak jedná o perfektní řešení pro lehké a rychlé přenášení dat.

Klepněte pro větší obrázek

Jaký chladič Scythe zvolit?

Tak na tuto otázku by vám měl odpovědět test na serveru 3dGameMan.com, který se zabývá chladiči Scythe Katana 2, Ninja Plus Rev. B a Ninja Mini. Testování proběhlo na dvoujádrovém procesoru AMD 3800+ X2 (AM2) a dalšími soupeři byly chladiče Noctua NH-U12F, Thermalright Ultra-120 a Cooler Master Hyper TX.

Klepněte pro větší obrázek

V nezatíženém stavu podávaly všechny tři Scythe chladiče téměř stejný výkon (24 až 25 stupňů C). Při zátěži už byl rozdíl znatelnější a nejlepších teplot dosahoval model Katana 2. Absolutním vítězem se však v zátěži stal chladič Noctua NH-U12F. Všechny tři chladiče patří mezi špičku, a pokud stavíte například HTPC (Home Theater PC), bude pro vás Scythe Ninja Mini díky svým rozměrům ideální řešení.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (17) Další článek: Nezničitelný červ Netsky.Q získal v září opět zlatou medaili

Témata článku: Software, USB, SVE, Svět, Mini PC, Vysouvací konektor, Chladič, Cooler Master Hyper, Třetí rozměr, Menší, Průměrná teplota, Wave, Scroll Lock, Passport Ultra, Katana, Scythe Ninja, Cooler Master, Potřebný díl, Ergonomická klávesnice, Mini klávesnice, Klidový stav, Perfektní řešení, Ninja, Infiniti, Num Lock, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony